Fatih Terim'den açıklama: "Trabzonspor'un cezası..."

Süper Lig'in lideri Trabzonspor'un UEFA'dan 1 yıl Avrupa kupalarına katılamama cezası alması sebebiyle zirve mücadelesi veren takımlar hesap yapmaya başladı. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Trabzonspor'un cezasıyla ilgili ne düşünüyor? Futbolcularıyla ne konuştu? Terim'den ceza yorumu...
5 Haziran 2020 09:58- Son Güncelleme - 5 Haziran 2020 10:02
Google news abonelik

Süper Lig’de lider durumda bulunan Trabzonspor’un Avrupa kupalarından 1 yıl men cezası alması, zirve mücadelesi yapan takımların hesap yapmaya başlamasına neden oldu. Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Trabzonspor’un cezasıyla ilgili ne düşünüyor? Galatasaray’ın planını Terim, oyuncularıyla paylaştı.

Yönetim, Trabzonspor'un cezasıyla ilgilenmiyor

Galatasaray yönetimi, Trabzonspor’un aldığı cezayla ilgilenmiyor. Yönetim, futbol takımının Şampiyonlar Ligi bileti alacağına inanıyor.

Fatih Terim: "Rakibimizin cezası bizi sevindirmez"

Türkiye Gazetesi’nin haberine göre; Galatasaray Teknik direktörü Fatih Terim futbolcularıyla yaptığı toplantıda, ”Rakibimizin ceza alması bizi sevindirmez. Biz bileğimizin hakkıyla Avrupa’ya gideriz” dedi.

Fatih Terim: "Hedefimizden bir sapma yok"

Hedeflerinde bir sapma olmadığını anlatan deneyimli çalıştırıcı, ”Sezon başında yola çıkarken hedefimiz şampiyonluktu. Halen de aynı. Biz işimize bakacağız. Elbette Şampiyonlar Ligi’ne gitmek çok önemli. Ama biz bunu şampiyon olarak başaracağız. Başka hesaplar yapmaya gerek yok” ifadelerini kullandı.

Ligi ikinci sırada bitirecek takım, ceza kalkmazsa Şampiyonlar Ligi'ne direkt katılacak

Trabzonspor’un şampiyon olması durumunda bile ceza geçerli olursa ligi ikinci bitiren takım, direkt Devler Ligi biletini cebine koyacak. Üçüncü takım ise ön eleme oynamaya hak kazanacak. En önemlisi faktör ise ikinci ve üçüncünün kasasına ciddi bir para girişi olacak.