AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Fatih Terim'e ve modern futbola hakaret"

Ajansspor Editör
Deniz ŞEN
İlk Yayınlanma : 21 Nis 2021 - 00:38 / Son Güncelleme : 21 Nis 2021 - 08:51

Mehmet Demirkol Socrates Youtube Kanalı'nda Göztepe Galatasaray maçını yorumladı. Demirkol, Fatih Terim ve Adnan Polat ile ilgili değerlendirmeler de yaptı.

AJANSSPOR - HABER

Ünlü yorumcu Mehmet Demirkol, Süper Lig’in 36. haftasında oynanan ve Galatasaray'ın 3-1 kazandığı Göztepe-Galatasaray maçını Socrates Dergi Youtube yayınında değerlendirdi.

"Galatasaray’ın oyun olarak geri dönüşe ihtiyacı vardı" diyen yorumcu Mehmet Demirkol, ''Ünal Hoca'nın yaptığı plan, geçtiğimiz haftalardaki Galatasaray’a göre bir plandı. Göztepe kalecisinin topu alıp Halil'e vurduğunu gördük. Bunu 1-2 defa yaparsın ama bütün hücum planı bunun üzerine olmaz, muhtemelen değildir'' dedi.

'Galatasaray’ın skor olarak değil, oyun olarak dönmeye ihtiyacı vardı'

Galatasaray'ın sezon başına göre dinamik bir görüntü çizdiğini söyleyen Demirkol, şöyle konuştu:

"Feghouli, Kerem ve Halil üçlüsü Galatasaray’da kendini çok iyi gösterdi. İleride 5’li pas zinciri oluştu, sezon başındakinden daha dinamikti. Bu Göztepe’nin başa çıkamayacağı bir şeye dönüştü. İkinci yarı merkeze oyuncu alınca dengelendi ama yine de pozisyon üstünlüğü Galatasaray’daydı. Galatasaray’ın skor olarak değil ama oyun olarak dönüşe ihtiyacı vardı.”

'Terim'in morali bozuk gözüküyor'

Galatasaray’da geçtiğimiz hafta yaşanan son gelişmeleri değerlendiren Demirkol, ''Hafta içinde Mustafa Cengiz’in söylediklerinden dolayı Terim’in de morali oldukça bozuk gözüküyor" diye konuştu. Yönetimde de rahatsızlıklar olduğunu vurgulayan ünlü yorumcu, konuşmasına şöyle devam etti:

"Bu maçtan 'İşte gördünüz mü? Mustafa Cengiz’de oyunculara bak şey yaptı, bak ne güzel oynadılar' sonucunu çıkarmak, Fatih Terim’e ve modern futbola hakaret etmektir'' 

 


 

 

 

'Terim, Cengiz'e 'Sen giderken ben dönüyordum' dedi'

Fatih Terim'in Göztepe karşılaşmasının öncesinde ve sonrasında yaptığı açıklamaları değerlendiren Demirkol, ''Oynarsan olur. Çocuklarına hakaret edip onları iyi çocuk yapamazsın. Terim, 'Mustafa Cengiz kardeşim sen giderken ben dönüyordum' dedi ama bunu genel şartlar itibarıyla zarif bir şekilde söylemeye çalıştı. Öbür türlü çok sert olabilirdi."

 

FATİH TERİM'İN AÇIKLAMALARINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

'Adnan Polat, Terim ile çalışmak istemiyor'

Galatasaray'da yönetime talip olan kişilerin Fatih Terim ile çalışacağını açıklamazsa seçimi kazanamayacağını öne süren Demirkol, "Galatasaray’a başkan olmak isteyip 'Terim ile çalışmıyorum' diyen bir yönetim çıkamaz. Bunu söyleyen seçim kazanamaz, kazanırsa da tribünler rahat ettirmez. Adnan Polat’ın başkan adaylığı için adı geçiyor ama bence olamaz. Çünkü Fatih Terim ile çalışmak istemiyor, biliyorum" diyerek sözlerine noktayı koydu.