Fatih Terim'i derbi öncesi şoka uğratan kayıp...

18 Şubat 2020 19:07- Son Güncelleme - 18 Şubat 2020 16:13
Google news abonelik

Fatih Terim, derbi öncesi onu yıkan ölüm haberini kimden aldı? Mustafa Yücedağ kimdir? Mustafa Yücedağ neden yurt dışında yaşıyordu?

Radyospor'da Spor Kazanı programında Özgür Sancar'ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Menajer Ali Polat, Eski Galatasaraylı rahmetli Mustafa Yücedağ hakkında açıklamaları şu şekilde:

Başımız sağ olsun...

"Türk futbolunun başı sağ olsun. Mustafa ağabeyin kalp sorunu yoktu ama son zamanlarda çok üzgündü. Bir dönem Türkiye'de de çalıştı. Mustafa ağabey Amsterdam'daki kızını çok özlüyordu. Son dönemini Amsterdam'da geçiriyordu. Mustafa ağabey eşiyle ayrıydı. Çocuğuyla fazla vakit geçiremiyordu. Eski eşi uzaklaştırma kararı aldırmıştı. Kızına yakın olabilmek için Köln'e yerleşmişti. Biz en son 2 gün önce görüşmüştük. Son dönemlerde hayatına biri girmişti ve mutluydu. Ben sabaha karşı öğrendim ve şok oldum."

Fatih Terim şok oldu!

Fatih Terim şok oldu!

Fatih Terim daha sonra beni aradı ve haberi alınca şok oldu. "İnanamıyorum oğlum gerçekten mi?" dedi. Fatih Hoca cenazeyi nereye getireceklerini öğrenmemi istedi. Gerçekten çok üzüldü. Cenaze büyük ihtimalle Gaziantep'e gelecek.

Wembley'e ilk çıkan Türklerden

Wembley'e ilk çıkan Türklerden

Ben Mustafa Yücedağ'ı küçüklüğümden beri tanıyorum. Onun müthiş bir hayatı vardı. Mustafa ağabey harika bir insandı. Çok cömert biriydi ve paylaşmayı çok severdi. Futbolculuğu da çok iyiydi. Bana birçok anısını anlattı. Wembley'e ilk ayak basan Türklerden.

Mustafa ağabey'in üst düzey lisansı vardı. Galatasaray'da çok büyük işler yaptı ancak kimse ona sahip çıkmadı. Mustafa ağabey kırgındı. Çok donanımlı bir insandı. Cruyff'la çalışmıştı. Hollandalı teknik adamla arası çok iyiydi. Ben hala öldüğüne inanamıyorum.

Zorla kendi kalesine attı! Yok böyle bir gol...