AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fatih Terim'in cezası belli oldu!

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 26 Kas 2021 - 00:07 / Son Güncelleme : 26 Kas 2021 - 00:22

Galatasaray haberleri... PFDK, Fenerbahçe derbisinde oyundan atılan Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim'e 5 maç ceza verdi.

AJANSSPOR-HABER

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Fatih Terim'e 5 maç ceza verdi. PFDK'nın bu cezayı Galatasaray-Marsilya karşılaşamasının ardından gece 00.00'da açıklaması dikkat çekti. 

TFF'nin açıklaması şöyle:

GALATASARAY A.Ş. teknik sorumlusu FATİH TERİM'in, ihraç sonrası müsabaka hakemine yönelik hakareti ve çift sarı kart görmesi nedeniyle yer almaması gereken müsabaka dışında ayrıca 3 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,

 

Aynı müsabakada GALATASARAY A.Ş. teknik sorumlusu FATİH TERİM'in, tedbire uymama eylemi nedeniyle FDT'nin 82/b ve 50/1-c maddeleri uyarınca ve FDT'nin 13. maddesinin uygulanması suretiyle 2 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA ve YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 16.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir...

Fatih Terim'in kaçıracağı maçlar şöyle:

 

  • Yeni Malatyaspor (D)
  • Altay  
  • Sivasspor (D)
  • Başakşehir 
  • Adana Demirspor (D)

Burak Elmas'a para cezası

PFDK ayrıca, Galatasaray Başkanı Burak Elmas'a düzenlediği basın toplantısı nedeniyle 150.00 TL para cezası verdi.  Ayrıca Elmas'a Fenerbahçe maçındaki sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 30 bin TL para cezası daha verildi.

Rezan Epözdemir'e hak mahrumiyeti 

Galatasaray yöneticisi Rezan Epözdemir'e ise müsabaka sonrası hakem soyunma odası koridorlarında müsabaka hakemlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareketi ve ayrıca sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 3 ay 21 gün hak mahrumiyeti ve toplamda 125 bin TL para cezası verildi.