AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Fatih Terim'in devrinin artık sonuna gelindiği görülmeli"

İlk Yayınlanma : 03 Nis 2021 - 22:34 / Son Güncelleme : 04 Nis 2021 - 10:33

Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, Hatayspor'a 3-0 kaybeden Galatasaray'da teknik direktör Fatih Terim'e eleştirilerde bulundu. Çelikler, 'Fatih Terim'in devrinin artık sonuna gelindiği görülmeli' dedi.

"Fatih Terim'in devrinin artık sonuna gelindiği görülmeli"

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray'ın Hatayspor karşısında 3-0'lık skorla sezonun en ağır yenilgisini alması cezası nedeniyle tribünde olan Fatih Terim'e eleştiri oklarının yönelmesine neden oldu. Son 5 haftada 3 yenilgi bir bir beraberlik alan sarı kırmızılılar şampiyonluk şansını zora sokarken Habertürk yazarı Serdar Ali Çelikler, sarı kırmızılıların teknik direktörü Fatih Terim'in artık tartışılması gerektiğini söyledi.

"Ozornwafor neden alındı?"

Galatasaray-Hatayspor maçını değerlendiren Çelikler, yazısında  "Bir takım teknik direktörü 14 günlük arada 2 stoperi cezalı iken bu süreçte 4. stoperini oynanan maçta kullanmıyorsa Ozornwafor neden alınmıştır? D'Avilla - Florya ilişkisi nedir? Ozornwafor, bu maçta bile oynamayacaksa Emin Bayram neden satılmıştır?" dedi.

"Siz 14 gün ne yaptınız?"

14 günlük milli takım arasında Galatasaray'ın ne çalıştığını anlayamadığını belirten Çelikler, yazısına şöyle devam etti: "Bir takım teknik direktörü, 14 gün aradan sonraki bir maçta devrede 4 oyuncu değiştiriyorsa, sağ bek Şener stopere, stoper Gedson orta sahaya, orta saha Ömer Bayram sol beke geçiyorsa yani 4 yeni oyuncu 4 de pozisyon değişikliği yapıyorsa adama "Siz 14 gün ne yaptınız kardeşim" diye sormazlar mı?"

Fatih Terim'e sert sözler: Fatih Terim'in devrinin artık sonuna gelindiği görülmeli

Serdar Ali Çelikler, daha sonra yazısında Galatasaray Teknik direktörü Fatih Terim'e sert sözlerle yüklendi. Çelikler, Terim için şunları yazdı:

 

"Hakemleri suçladı. Hatay, Abdülkadir Bitigen'e rağmen kazandı. Çimi, çimciyi suçladı. O çimde Rize 4 gol attı. Sürekli ceza aldı, Telekom'da kendini yenen her takım kulübesine saldırdı. Ceza aldı adalet terazisi koydu. Sürekli suçladığı, trollerine saldırttığı yönetimine tarihin en kuvvetli ve en çok harcama yapılan kadrolardan birini kurdurttu. Futbolcularını suçladı. Kendinden başka herkes, her şey suçluydu. Avrupa'da 40 maçta 2 galibiyet alabildi. Son 5 maçta sadece Pedro'nun sayesinde Kayseri'de kazanabilen bir hoca, 78 tane yardımcısı ile birlikte 14 günlük arada bile çalışmadı ise artık kabul etmek gerekir ki herkesin bir devri var ve Fatih Terim'in de devrinin artık sonuna gelindiği görülmeli."

"Hoca Terim'i ciddi ciddi tartışmak gerek"

"Bir takım sezon başından bu yana 15 tane diziliş 28 tane sistem denemez" diyen Çelikler, şunları söyledi:

 

"Para sende - şan şöhret sende - medya sende - hakemler sende - troller sende ama senden başka herkes suçlu... Artık kimse yemiyor. Gerçekleri kabul etmek ve Hoca Terim'i ciddi ciddi tartışmak gerek. Artık ya Başkan Terim ya da "Teşekkürler Terim" dönemi geliyor."