AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fatih Terim’in Fiorentina döneminden öğrencisi Di Livio: “Fantastik bir kişilik…”

İlk Yayınlanma : 08 Haz 2021 - 20:13 / Son Güncelleme : 08 Haz 2021 - 20:22

Futbol haberleri... Fatih Terim'in İtalya'dan öğrencisi Angelo Di Livio, yıllar sonra hocası hakkında açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Fatih Terim’in Fiorentina döneminden öğrencisi Di Livio: “Fantastik bir kişilik…”

AJANSSPOR - HABER

 

Galatasaray'ı 4 yıl çalıştırıp; UEFA Avrupa Kupası ve Süper Kupa gibi iki önemli başarı elde eden Fatih Terim, 2000 yılında Fiorentina'nın yolunu tutmuştu. Floransa ekibinde 8 ay geçiren antrenörü, o dönemki öğrencisi Angelo Di Livio unutamadı. NTV Spor'dan Süleyman Tetik'e konuşan Di Livio, Terim için: "O harika bir adam..." yorumunda bulundu.

"En ufak bir abartı yok..."

İtalya'da Roma ve Juventus gibi büyük kulüplerin formasını giyip; 2005 yılında Fiorentina'da emekliye ayrılan Di Livio, Fatih Terim'den bahsederken: "Fiorentina'da Fatih Terim gibi biriyle çalıştığım için şanslıyım ve çok mutluyum. Olağanüstü bir şahsiyet, çok iyi bir teknik direktör ve fantastik bir kişilik. Ona gerçekten hayranım. Çok önemli kelimeler sarf ettiğimin farkındayım ama en ufak bir abartı yok. Gerçekten büyük bir adam" şeklinde konuştu.

Kariyeri boyunca 293 Serie A maçına çıkan Di Livio, 7 gol atıp; 3 asist yaptı. Oyuncu, İtalya'nın en üst liginde 20 bin dakikadan daha fazla süre buldu. Fatih Terim ise, buradan ayrıldıktan sonra AC Milan'ın başına geçmiş; ancak, İtalyan devinde sadece 13 maç tutunabilmişti.