AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fatih Terim’in göz pınarları ve Galatasaray’daki değişim!

Ajansspor Editör
Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 27 Eyl 2021 - 10:47 / Son Güncelleme : 27 Eyl 2021 - 10:49

Galatasaray'da Ali Gücüm neden istifa etti? Göztepe'yi 7. haftada geriden gelerek 2-1 mağlup eden sarı-kırmızılılarda Fatih Terim basın toplantısında istifa sinyali verdi mi? Burhan Can Terzi'nin yeni yazısı...

Fatih Terim’in göz pınarları ve Galatasaray’daki değişim!

Burhan Can TERZİ - TERZİNİN ATÖLYESİ

1974... Adana Demirspor’dan Galatasaray’a transfer olduğu tarih. 47 senedir Türk spor kamuoyunun göz hapsinde olan. 100’lerce maç, 100’lerce an... UEFA Kupası’nı kazandığı an bile iki yumruğunu sallayıp sevinç gözyaşlarından kendini sakınan, sadece yüzünü iki elinin arasına alıp düşüncelere dalan ama sesi hiçbir zaman titremeyen adam... Fatih Terim.... İlk defa Göztepe maçından sonra sesinin titrediğine, göz yaşlarının göz pınarlarına dolduğuna şahit oldum... 

Terim, Galatasaray’da ilk defa yüksek perdeden eleştiriliyor, ilk defa sert şekilde sorgulanıyor. Bu durumun gerçekten ona ağır geldiğini gördük. Toplantıdan istifa sinyali alanlar olmuş, açıkçası o odada olan biri olarak ben bir istifa mesajı çıkarmadım, aksine Terim, “Sonuna kadar seninleyiz” duygusunu yeniden hissetmek istiyor. Bir de tabii şu var: 47 yıl diyoruz dile kolay. 47’de yılda efsaneni oluşturuyorsun ve bu efsanenin sonunun “İstifa et, yapamıyorsun artık” söylemlerle sonlanma ihtimalini düşünmek bile kolay kolay kaldırılabilecek bir durum değil.

Bu takımın 9 numarası Diagne

Halil Dervişoğlu son dönemde gördüğüm en komplike hücumculardan biri. Israrcı, güçlü, iç güdüsel yeteneği yüksek, oyun görüşü müthiş. İlk 11’e düşünmeksizin yazarım ama 9 numara olarak değil. Mevcut kadroda bu takımın 9 numarası Diagne olur.

Statta neler konuşuldu?

Sportif A.Ş’deki görevinden istifa eden Ali Gücüm’ün neden istifa ettiği hâlâ bilinmiyor. Fatih Terim’in en güvendiği isimlerden biri olduğunu daha önce yazmıştık. Dün gece de Terim, çok fazla kullanmadığı instagram story’sinden Ali Gücüm’e müthiş bir veda paylaşımı yaptı. Peki Ali Gücüm neden istifa etti? Bilinmiyor. Dün başkan yardımcısı Rezan Epözdemir’in de arabası çıkmamıştı biz stattan ayrılırken, Terim de stattaydı ve Ali Gücüm de... Statta neler konuşuldu acaba... Ali Gücüm’ün yerine geçecek isimler için tahminler başladı. Onlardan biri de Ali Dürüst. Kulislerde konuşulan bu birleşme için hem başkan Burak Elmas’ın hem de Dürüst’ün ikna edilmesi gerektiği... Kolay gözükmüyor.