Fatih Terim'in kızı Buse Terim’e büyük şok! 3 yıl hapsi isteniyor

Orhan Gülek
21.03.2022 - 16:04 | Son Güncellenme: 21.03.2022 - 16:14

İş insanı İbrahim Salman’ın ihbarı sonrası Fatih Terim'in kızı Buse Terim hakkında marka hakkını ihlal suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

Fatih Terim'in kızı Buse Terim’e büyük şok! 3 yıl hapsi isteniyor

AJANSSPOR - HABER

Fatih Terim’in kızı Buse Terim Bahçekapılı, sahibi olduğu markayı, iş insanı İbrahim Salman’a ait bir logoyla tanıttı. Salman’ın ihbarı sonrası Buse Terim hakkında marka hakkını ihlal suçundan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

Buse Terim Bahçekapılı, markasını 2013 yılında tescil ettirdi. İş insanı İbrahim Salman, bir süre önce Terim'in kendisine ait olan logoyu kullanarak tanıtım yapmaya başladığı iddiasında bulundu.

Salman, Buse Terim Bahçekapılı hakkında suç duyurusunda bulundu

Salman, kendisine ait markasını izinsiz kullanarak haksız rekabet oluşturduğu iddiasıyla Buse Terim Bahçekapılı hakkında suç duyurusunda bulundu. Bahçekapılı ise iddiaları reddederek tespit davası açtı.

İlgini Çekebilir
Fatih Terim ve kızı Buse Terim'e hakaret etmişti! Sanığın cezası belli oldu...
Habere Git

Buse Terim Bahçekapılı'ya marka hakkını ihlal suçundan dava 

Geçtiğimiz günlerde olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Savcılık yürütülen soruşturma sonunda Buse Terim Bahçekapılı hakkında, marka hakkını ihlal suçundan dava açıldı.

Buse Terim Bahçekapılı'ya 3 yıla kadar hapis cezası istendi

İddianamede, Salman'ın sahibi olduğu firmanın internet sitelerinde ve sosyal medya hesabında müştekiye ait markanın izin almaksızın ticari amaçlı marka hakkını ihlal suçunun unsurlarını oluşturduğu ifade edildi. 3 yıla kadar hapis cezası istenen Terim, ilerleyen günlerde hakim karşısına çıkacak.

Buse Terim Bahçekapılı: " Shop ibaresini markasal olarak kullanmıyorum"

İbrahim Salman'ın iddialarının gerçeğe aykırı ve kötü niyetli olduğunu belirten Buse Terim Bahçekapılı ifadesinde şunları söyledi:

"Ben, 'Shop' ibaresini markasal olarak kullanmıyorum. Tarafıma ait markamın tescilli simgesi olan B işareti, bu markaya ait satış mecrası olan internet sitesinde 'B'nin devamına, İngilizce'de mağaza anlamına gelen shop kelimesi eklenerek kullanılmaktadır. İnternette faaliyet gösteren ve online satış yapan yüzbinlerce sitede alışveriş için online satış amacıyla shop ibaresi kullanılmaktadır."

Senin için hazırladığımız haberler