AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Faturayı Fatih Öztürk değil, Diagne ödesin"

İlk Yayınlanma : 27 Kas 2020 - 10:29 / Son Güncelleme : 27 Kas 2020 - 10:45

Teknik direktör Cihat Arslan, Süper Lig'de bu hafta oynanacak Fenerbahçe-Beşiktaş derbisindeki favorisini açıkladı. Galatasaray'dan ayrılması gündeme gelen eski öğrencisi Fatih Öztürk'e de destek veren Cihat Arslan ayrılık iddialarının ardından, "Faturayı Fatih Öztürk değil, Diagne ödesin" dedi.

"Faturayı Fatih Öztürk değil, Diagne ödesin"

Süper Lig’in 10.haftasında Fenerbahçe ile Beşiktaş derbide karşılaşacak. Teknik direktör Cihat Arslan, derbi maçla ilgili analizini paylaştı ve her iki takımın dikkat çeken yönlerini değerlendirdi, kulübeye vurgu yaptı! Cihat Arslan, Galatasaray’da forma giyen ve takımdan gönderileceği gündeme gelen eski öğrencisi kaleci Fatih Öztürk’e de destek verdi.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Cihat Arslan’ın açıklamaları şu şekilde:

“Erol Bulut’un gücü kulübede”

- Derbi maç Ülker Stadı’nda oynanacak. İki takımın artı ve eksilerini düşündüğünüzde hangi taraf ağır basıyor?

Oynayan takım 11’lerine bakınca çok büyük bir fark yok. Kalede Altay mevkidaşına göre biraz daha deneyimli. Orta saha dirençleri bakımından da iki takım da denk görünüyor. Aboubakar tam olarak formda değil. Beşiktaş’ı ilk 11 açısından değil ama kulübe açısından handikaplı görüyorum. Erol Bulut’un gücü kulübesinde. 5 oyuncu hamlesini düşününce Fenerbahçe bence daha avantajlı.

“Utku, derbide kahramanlaşabilir”

- Utku Yuvakuran, Fenerbahçe derbisinde baskıyı kaldırabilir mi? Handikapları var mı sizce?

Bazen büyük maçlar büyük karakterler ortaya çıkarır. Beşiktaş, Fenerbahçe’yi kalecisiz de yendi. Pancu örneği var. Farklı kahramanlar ortaya çıkabilir. Utku için çok farklı bir deneyim olacak. Tecrübe konusunda handikapları var ancak; maç içinde bazı pozisyonlar sizi kahramanlaştırabilir. Genç oyuncuların başarılı olmasını isterim.

“Fenerbahçe’nin elindeki kadro daha donanımlı ve formda”

-Derbide özellikle hangi faktörler öne çıkar sizce?

Beşiktaş merkez stoperlerde sorunlar yaşıyor. Savunma açısından sıkıntılılar. Josier ve Ghezzal toplar getirmek zorunda. Larin takım savunmasına da yardımcı oluyor. Hem Larin hem de Aboubakar’ın devamlılıkları önemli. Fenerbahçe’nin elinde daha donanımlı ve formda bir kadro var. O açıdan avantajlı.

“Faturayı Fatih değil, Diagne’nin ödemesi lazım”

-Galatasaray’da forma giyen eski öğrenciniz Fatih Öztürk çok eleştiriliyor. Hatta Galatasaray’ın faturayı Fatih’e keseceği ve yolları ayıracağı iddiaları var. Galatasaray, Fatih Öztürk’ten vazgeçmeli mi? Fikrinizi merak ediyorum?

Bazen top sizi sever, bazen sevmez. Kayserispor maçında Fatih Öztürk’ün yapabileceği çok fazla bir şey yok. Faturayı Fatih’e kesmek doğru değil. Fatih’e ceza kesileceğine, ceza sahasına gelen 30 ortayı ve bunları değerlendiremeyen hücum hattına kesilmeli. Oğulcan daha genç. Ama Diagne? Faturayı Fatih değil, Diagne’nin ödemesi lazım.