AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fazıl Say yine Fenerbahçe'yi eleştirdi: Tam kapanma bize kabus oldu!

Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 29 Nis 2021 - 23:49 / Son Güncelleme : 30 Nis 2021 - 00:11

Fenerbahçe hakkında attığı tweetler ile tanınan ünlü piyanist Fazıl Say, Alanyaspor maçının adından hem futbol hem de basketbol takımı üzerinden eleştirilerde bulundu.

 Fazıl Say yine Fenerbahçe'yi eleştirdi: Tam kapanma bize kabus oldu!

AJANSSPOR-HABER

 

Süper Lig’de Alanyaspor ile berabere kalarak şampiyonluk şansını zora sokan Fenerbahçe, ünlü sanatçı Fazıl Say’ı kızdırdı. Dünya çapındaki Türk piyanist, maçın ardından sarı lacivertli yönetimi eleştiren paylaşımlarda bulundu.

Say: Kendi kendine yenilmece

Say, Twitter hesabından “Baskette ve futbolda 'tam kapanma' kabusu oldu bize. Fenerbahçe; iyi olurdu, zevkli ve umut dolu müsabakalar seyretseydik. İkisinde de  'kalibre ve vizyon eksikliği' ve 'kendi kendine yenilmece'. ‘Sıkıntı yönetimdedir’ demek basitlik olur” mesajını attı.

Fazıl Say'dan Ali Koç'a sitem

İyi bir Fenerbahçe taraftarı olan ve Emre Belözoğlu'ndan memnuniyetsizliğini dile getiren Fazıl Say, bir diğer tweet’inde ise Başkan Ali Koç’a şu eleştirilerde bulundu:

'Fenerbahçe Atatürkçüdür nokta!'

“Futbol ile ilgili düşüncem ise; Fenerbahçe öncelikle Atatürkçü bir kulüptür. Fenerbahçe Atatürkçüdür nokta! Her hangi bir soru işareti bile olmamalı bu konuda. Herhangi bir kişinin geçmişi filan soru işareti olmamalı. Ali Koç’un özünde; ilk ve tek hatasıydı bu konu..”

Ekrana yastık atmıştı

Say ayrıca, "Ben Ali Koç’u desteklemeye devam edeceğim. Yakışıyor da, inanıyor da... En çok onun kahrolduğunu, çaresizlik içinde çözümler aradığını hissediyorum... Artık ne diyeyim? Önümüzdeki yıllar bizim yıllarımız olsun" ifadelerini kullandı.

 

Fazıl Say daha önce Fenerbahçe-Trabzonspor maçında sarı lacivertlilerin kaçırdığı bir golün ardından televizyon ekranına yastık fırlatarak da adından söz ettirmişti.