Attila Gökçe'den Beşiktaş'a sitem: "Fazla Emirhan’ı olan var mı?"

Özgür Koç
21.02.2024 - 08:19 | Son Güncellenme: 21.02.2024 - 08:28

Duayen gazeteci Attila Gökçe, Beşiktaş'ın sözleşmesini feshettiği 21 yaşındaki futbolcu Emirhan Delibaş ile ilgili aldığı kararın yanlış olduğunu yazdı. İşte detaylar...

Attila Gökçe'den Beşiktaş'a sitem: "Fazla Emirhan’ı olan var mı?"

AJANSSPOR - HABER

Beşiktaş, önceki gün altyapısından yetişen Emirhan Delibaş'ın sözleşmesini feshettiğini açıklamıştı. Milliyet yazarları Attila Gökçe, siyah-beyazlı kulübün genç oyuncuya haksızlık yaptığını ve alınan kararın son derece yanlış olduğunu kaleme aldı.

Attila Gökçe'nin 'Fazla Emirhan’ı olan var mı?' başlıklı yazısı şu şekilde:

"Sosyal medya ilahlarına kurban olarak sunmuş"

Beşiktaş JK, önceki gün yayınladığı bir açıklamada 21 yaşındaki profesyonel futbolcusu Emirhan Delibaş’la imzalanmış 31 Mayıs 2025 tarihinde sona erecek sözleşmenin, karşılıklı anlaşmayla feshedildiğini duyurdu.

Anladım ki Beşiktaş gelecekte çok değerli hizmetlerde bulunabilecek bir futbolcusunu “sosyal medya ilahlarına” kurban olarak sunmuş.

İlgini Çekebilir
Beşiktaş hükmen mağlup, Galatasaray galip sayıldı
Habere Git

"Haksızlık ve son derece yanlış"

Hayalleri, ümitleri, enerjisi ve geleceği olan bir genç adama karşı yapılanın haksızlık olduğunu, uygulamanın son derece yanlış olduğunu düşünüyorum.

Emirhan ve ailesi, kulüpten yapılan karşılıklı anlaşmanın gerçeği yansıtmadığını söylemiş… Bu da ayrı bir tartışma konusu ama, koca kulüp bu kadar önemli bir olayı yönetebilmeliydi. Yapamadılar.

" Sporumuzun en yeni sorunlarından biri..."

Araştırdım, öğrendim… Emirhan’ın takip ettiği/katıldığı flört uygulamasında gençler profillerini, yaklaşımlarını açıklayıp “uygun partner” arıyorlar. Haydi, sıcak ilişkiler diyelim. Emirhan oradaki profilinde kendisini “adam/erkek” olarak tanımlıyor. Ama sosyal medyada farklı rüzgarlar esiyor. Delikanlı ile ilgili “linç” dediğimiz “acımasız” ve “anlayışsız” kampanya başlatılıyor. Bu sosyal medya kültürü, sorumsuz, çok kolay düşünce ve kanaat sergileyen çoğu adını açıklamayan, lakap kullanan gençler tarafından oluşturuluyor. Sporumuzun en yeni sorunlarından biri: Kulüp yöneticileri, genellikle sosyal medya rüzgarlarına göre karar veriyorlar. Emirhan Delibaş kararı bunun en yeni örneği.

"1950 model çağ dışı bir yönetim anlayışı"

Profesyonel futbolcu lisansı artık boşta. Sözleşmesi feshedilen Emirhan, serbest.. Gelecekte milyon dolarlara imza atabilir. Peki Beşiktaş yönetimi bu süreci iyi yönetti mi? Prof. Dr. Acar Baltaş’la konuştum. Hocamız, “Emirhan 5 kuruş da olsa, insan olarak vazgeçilmez bir değeri vardır. Bu fesih kararı kabul edilemez” diyor. Oyuncuyu gözden çıkarmanın en yeni haliyle 1950 model çağ dışı bir yönetim anlayışını yansıttığını anlatıyor Acar Hoca.

"Serdar Saatçi şimdi nerede?"

Serdar Saatçi’yi de anımsayalım.. Temmuz 2022’de yurt dışındaki hazırlık maçında oyundan alınınca doğrudan soyunma odasına giden Serdar Saatçi, teknik direktör Valerien İsmael tarafından gözden çıkarıldı. Kulüp de hiç zaman kaybetmeden (!) sözleşmesini feshetti.

Serdar Saatçi şimdi nerede? Portekiz’de, Braga gibi önemli bir takımda oynuyor. Siz kolayca harcayıp gönderebilirsiniz. Onlar da hak ettikleri yerlere giderler. Buradan zararla çıkan taraf hangisi? Beşiktaş yöneticileri bir düşünsün, isterim.

Senin için hazırladığımız haberler