AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Kadın çalışana uygunsuz mesaj atan Tim Paine, milli takımdan ayrıldı

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 19 Kas 2021 - 12:58 / Son Güncelleme : 19 Kas 2021 - 14:14

Federasyon bünyesinde görev yapan kadın çalışana uygunsuz mesaj atan Avustralya Kriket Milli Takımı'nın kaptanı Tim Paine, milli takımdan ayrıldı. İşte detaylar...

Federasyon bünyesinde görev yapan kadın çalışana uygunsuz mesaj atan Avustralya Kriket Milli Takımı'nın kaptanı Tim Paine, milli takımdan ayrıldı.


"Bıraktığımı duyurmak için basın toplantısı düzenledim"

Hürriyet'te yer alan habere göre; düzenlediği basın toplantısında gözyaşları içinde yaptıklarını itiraf eden Paine, "Bugün kaptanlığı bıraktığımı duyurmak için bir basın toplantısı düzenledim. İnanılmaz derecede zor bir karar ancak kriket dünyası ve ailem için en doğrusu bu." ifadelerini kullandı.

"Kararımın gerekçesi bundan yaklaşık 4 yıl öncesine dayanıyor"

Karıştığı Seks skandalını doğrulayan Tim Paine, "Kararımın gerekçesi bundan yaklaşık 4 yıl öncesine dayanıyor. Bir iş arkadaşımla mesajlajmalarım olmuştu. Böylesine bir olayın içinde yer aldığım için son derece pişmanım. Bu süreçte beni destekledikleri ve yaptıklarım için affettikleri için aileme minnettarım." dedi.


Öte yandan Federasyon Başkanı Richard Freudenstein, yaptığı yazılı açıklamayla Tim Paine'in milli takımdan ayrılma talebinin kabul edildiğini duyurdu.

Neler olmuştu?

Evli ve iki çocuk babası 36 yaşındaki Tim Paine, 2017 yılında federasyon bünyesinde görev alan kadın bir çalışana uygunsuz fotoğraflarını göndererek taciz ettiği gerekçesiyle soruşturmaya tabi tutulmuştu.


Hakkında açılan soruşturmada, cinsel taciz suçlamaları yerine görevini kötüye kullanmadığına kanaat getirilen Tim Paine'e herhangi bir cezai işlem uygulanmamış ve bahsi geçen mesajların içeriği gizli tutulmuştu.

İfşa olmuştu

Tim Paine'e herhangi bir ceza verilmemesinin ardından harekete geçen mağdur kadın çalışan, söz konusu uygunsuz mesajları birer mektup halinde ilgili makamlara iletti. Avustralya İnsan Hakları Mahkemesi'ne kadar giden mesajlar sonrasında yazışmalar ifşa oldu.


Mesajların ifşa olmasının ardından Tim Paine düzenlediği basın toplantısıyla görevini bıraktı.