Rezerv Takım Projesi TFF'de Mehmet Büyükekşi ile Volkan Can'ı Rakip Yaptı!

İsa Kethüda
07.03.2023 - 09:52 | Son Güncellenme: 07.03.2023 - 09:57

Rezerv takım projesi TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile yöneticisi Volkan Can'ı karşı karşıya getirdi. Projeye karşı çıkan 2. ve 3. Lig kulüpleri eski başkanı Can'a destek verdi.

AJANSSPOR-HABER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Mehmet Büyükekşi'nin Süper Lig ve 1. Lig kulüpleri için gelecek sezon B takımı yani rezerv takım kuracaklarını açıklaması alt liglerde büyük tepki uyandırdı. Bu tepkileri organize eden isimlerden birinin de TFF yöneticisi olduğu ortaya çıktı.

B takımı 3. Lig'den başlayacak

Büyükekşi, 9 Ocak 2023'te Antalya'da düzenlenen Winter League Convention organizasyonunda yaptığı konuşmada, "Gönüllü olarak bir B takımı da kurulmasını hedefleliyoruz. Büyükekşi, "2023-24 sezonunda birinci hedefimiz akademi projesi. Süper Lig ekiplerine akademi zorunluğu getirmeyi planlıyoruz. Onları da 3. ligden başlatacağız" dedi.

Başkanlar aynı paylaşımı yaptılar

Toplam 92 TFF 3. Lig ve TFF 2. Lig kulübü, buna karşı çıktı. Hem adil rekabet hem de liglerin dengesini bozacağı için Büyükekşi'nin ortaya attığı B takımı projesine karşı harekete geçtiler. Kulüp başkanları hemen hemen aynı cümlelerden kurulu bir mesajı sosyal medya hesaplarından paylaştılar. 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanı Hasan Gökçe de benzer paylaşımı yaptı.

İlgini Çekebilir
Cenk Tosun'a yapılan teklif belli oldu!
Habere Git

B takımları da BAL'dan başlasın

Kulüpler birlikleri aracılığıyla dün TFF'ye resmi olarak da başvuruda bulunarak, ugyulamadan vazgeçilmesi istendi. Alt lig kulüpleri, B takımlarının da her takım gibi Bölgesel Amatör Lig'den (BAL) başlaması gerektiğini vurgularken, bu takımların Süper Lig'e çıkmayacakları için ligin adil rekabetini olumsuz etkileyeceğini savunuyor.

92 kulüpten TFF'ye ibra gözdağı

Toplam 92 kulüp, aynı zamanda büyük bir oy potansiyeli anlamı da taşıyor. Haziran'da TFF'nin hem mali ve idari genel kurulu hem de başkanlık seçimi yapılacak. Kulüpler, dolaylı olarak TFF'ye bu uygulamadan vazgeçilmemesi halinde ibra için de seçimde başkanlık için de oy vermeyeceklerinin sinyalini de veriyor.

Volkan Can'ın karşı olduğunu ifşa etti

TFF 2. ve 3. Lig kulüplerinin tepkiyi örgütlemesinde TFF Yönetimi Kurulu Volkan Can'ın da etkili olduğu ortaya çıktı. Ankaraspor Başkanı Mehmet Emin Katipoğlu'nun sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda birlik başkanları Gökçe ile birlikte Can'ın elini de güçlendirdiklerini söyledi. 

İlgini Çekebilir
Galatasaray'a sakat oyunculardan sevindirici haber!
Habere Git

Başkan Katipoğlu'ndan ilginç paylaşım 

Katipoğlu'nun sosyal medya paylaşımı şöyle: "Bütün değerli başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Benim bildiğim alt liglerin en büyük dayanışması sağlanmıştır. Bu gücün karşısında kimse durumaz. Sn Volkan Can ve Hasan Gökçe başkanın elini güçlendirmiş olduk. Bu B ligi saçmalığı bitene kadar grubu açık tutarsak iletişimimizi canlı tutarız. Bugün tüm takımlara başarılar diliyorum."

Whatsapp paylaşımını mı tweet'ledi?

Ankaraspor Kulübü Başkanı Mehmeti Emin Katipoğlu'nun kamuoyuna açık Twitter'dan yaptığı paylaşımındaki "grubu açık tutarsak" ifadesi dikkat çekti. Bu ifade, Katipoğlu'nun kulüplerin iletişim için kurdukları Whatsapp grubuna yazdığı mesajı sosyalden de paylaştığı izlenimi oluşuyor. Çünkü, Volkan Can artık bir TFF yöneticisi ve ilkesel olarak tarafsız olması gerekiyor. 

B takımı kavgasında Büyükekşi ve Can karşı karşıya

Katipoğlu'nun elini güçlendirdiklerini söylediği Volkan Can, TFF yönetim kuruluna girmeden önce Kırklarelispor Kulübü Başkanlığı'nın yanısıra TFF 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Başkanlığı yapıyordu. Can, TFF'nin yönetimine girse de kulüple organik ilişkisini sürdürüyor. Ajansspor daha önce yaptığı haberde Kırklarelispor'un yaptığı paylaşımlarda Can için "Başkan" ifadesini kullanmaya devam ettiğini ortaya koymuştu. Hatta maç günü paylaşımlarda Can'ın fotoğrafları da kullanıldı. B takımı projesinde karşı karşıya gelen TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile yöneticisi Volkan Can'dan hangisinin galip geleceğini önümüzdeki günlerde göreceğiz. 

İlgini Çekebilir
Ali Koç için flaş yorum: "Kadro mühendisliğini beğenmiyorum ama..."
Habere Git
bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler