AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Feghouli-Visca denklemi! Terzi’nin Atölyesi

Ajansspor Editör
İsa Kethüda
İlk Yayınlanma : 01 Oca 2022 - 12:50 / Son Güncelleme : 01 Oca 2022 - 13:05

Galatasaray haberleri... Süper Lig ekibi Galatasaray'da Cezayirli futbolcunun Başakşehir’e gideceği iddiası yüksek sesle konuşulmaya başlandı. İşte detaylar.

Feghouli-Visca denklemi!

Galatasaray’da sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan, maaşı geldiği günden bu yana gündem olan, diğer taraftan da iki şampiyonluğa doğrudan etki eden ve yıllar geçse de bir şekilde çare olarak görülen ve bu sezonda da kilit adam sorumluluğu çoğu maçta verilen bir Sofiane Feghouli... 

“Bu soruya cevap vermek zorunda değilim”

Transfer döneminin artık neredeyse içine girmek üzereyken Cezayirli futbolcunun Başakşehir’e gideceği iddiası yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Feghouli’nin menajerine bu soruyu sorduğumuzda “Bu soruya cevap vermek zorunda değilim” cevabını aldık. 

Yönetim yollarını ayırmak istiyor

Belki hiçbir şey söylememiş gibi duruyor olabilir ancak genelde menajerler bu durumda “x oyuncu takımında mutlu” cevabını verir. İddiaya karşı cevapsızlık bile bize bazı doneler sunuyor. Yönetimin Feghouli ile yolları ayırmak istediğini biliyoruz. 

Visca'nın Başakşehir'den ayrılması muhtemel

Visca’nın da Başakşehir’den ayrılması muhtemel duruyor. Başakşehir’in Visca’nın boşluğunu Feghouli’yle doldurması kulağa makul geliyor. Feghouli’nin önceliği ise Galatasaray’da kalma şartlarını sonuna kadar zorlamak. Ama tabii kariyerinin belki de son sözleşmeni güçlü bir kontratla yapmak isteyecektir.

Şaş sonrası dikiş tutmadı!

Galatasaray’ın son iki sezonda şampiyon olamamasının ve bu sezon ligde zirveden kopuşunun sebebi tabii ki bir konuyla açıklanamaz pek çok sebebi var. Ama şu ilginç bir detay: Galatasaray Hasan Şaş’ın ayrılığından sonra şampiyonluk göremedi; bu sezon da görmesi artık çok zor. 

Şaş’tan sonra kopuşlar devam etti. Ümit Davala ve Levent Şahin de ayrıldı. Şimdi Necati Ateş ve Selçuk İnan da istenmeyen adamlar olarak ilan edildi. Hatta ve hatta Fatih Terim’in yıllardır en yakın arkadaşlarından olan doktor Bülent Bayraktar’la da sert şekilde tartıştığı ileri sürülüyor. Bu kopuşlar bana kalırsa iyiye işaret değil. Çünkü Fatih Terim kariyeri boyunca son toplantıda da işaret ettiği gibi “Birlikte başarıya” inanan bir insan. Yeniden şahlanışa geçilmek isteniyorsa omuz omuza yürümek şart...