Fenerbahçe Başkanı Ali Koç Rade Krunic'in bonservisini açıkladı!

Ali Bozkurt
04.02.2024 - 20:01 | Son Güncellenme: 04.02.2024 - 20:07

Trendyol Süper Lig devi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, yüksek divan kurulu toplantısında Rade Krunic'in bonservis bedelini kamuoyuyla paylaştı. İşte detaylar.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç Rade Krunic'in bonservisini açıkladı!

AJANSSPOR HABER

Fenerbahçe kulübünün dün düzenlenen yüksek divan kurulu toplantısında konuşan Başkan Ali Koç, İtalya'nın Serie A takımı Milan'dan satın alma opsiyonu ile kiraladığı Bosna Hersekli orta saha Rade Krunic'in bonserivis bedelini açıkladı. 

Ali Koç: "Çok daha pahalıya gelebilirdi ama..."

Fenerbahçe'nin Serie A devi Milan'dan satın alma opsiyonu ile kiraladığı Rade Krunic'in maliyeti, Fenerbahçe Başkanı Ali Koç tarafından kulübün yüksek divan kurulu toplantısında açıklandı. Başkan Ali Koç, "Rade Krunic'i İsmail Hocamız çok istedi. Sade ve sağlam, güven veren duruşu var. Çok daha pahalıya bitebilirdi ama 3 milyon euronun altında bir transferdir. 5 milyonlar yazılıyor, başka rakamlar yazılıyor. 3 milyon euroya yapıldı, yetiştirme bedelini de çıkarınca 3 milyon euronun altında gelen bir transfer oldu" diye konuştu.

Yaz aylarında Krunic'in bedeli çift hanelerdeydi

Yaz transfer döneminden beri Rade Krunic'le ilgilenen Fenerbahçe, sezon başında Bosna Hersekli futbolcunun kulübünün yüksek bonservis beklentisi sebebiyle gerçekleştirilmedi. Milan o dönemde Fenerbahçe'den 10-12 milyon euro arası bir bonservis talebinde bulundu. Sarı lacivertliler 5 milyon euro teklif edince transfer kış transfer dönemine kaldı.

Ali Koç imkansız demişti 

Ocak ayında moderatörlüğünü Mehmet Akif Ersoy'un yaptığı bir televizyon programına katılan Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, o dönemde transferler ve Rade Krunic hakkında açıkalamalarda bulundu. Koç, "İsim bazında konuşmayacağım. Hiçbir zaman imzalamadan bir isim söylemeyiz. Krunic, yazdan kalma bir konu. Hocamızın çok istediği bir konu. Yazın anormal paralar istediler, biz o paraların yanına yaklaşamazdık. Oyuncu bize gelmek istiyor ama biz yazın gözden çıkardığımız paraları şu an gözden çıkaracak durumda değiliz. Görüşmelerimiz devam ediyor. Savic çok pahalı. Bonservisi bedava ama maaşı çok pahalı" dedi.

Satın alma opsiyonu nasıl devreye girer?

Milan'dan şartlı zorunlu satın alma opsiyonu ile kiralanan Rade Krunic'in opsiyonunun nasıl devreye gireceği merak konusu. 30 yaşındaki tecrübeli orta sahanın opsiyonu, Fenerbahçe ligden düşmediği takdirde devreye girecek ve Fenerbahçe Bosna Hersekli futbolcuyla sözleşme imzalayacak.

Fenerbahçe kariyeri

Fenerbahçe'ye kış transfer döneminde transfer olan Krunic, sarı lacivertlilerle  5 maça çıktı. 5 maçın 4'üne ilk 11'de başlayan Rade Krunic, gol sevinci yaşayamazken 1 kez asist yapmayı başardı. 30 yaşındaki futbolcu ayrıca 363 dakika süre aldı.

Senin için hazırladığımız haberler