Fenerbahçe Beko'nun 2020-21 sezonu teknik kadrosu belli oldu

25 Temmuz 2020 15:12- Son Güncelleme - 25 Temmuz 2020 15:12
Google news abonelik
Fenerbahçe Beko'nun 2020-21 sezonu teknik kadrosu belli oldu

ING Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Fenerbahçe Beko’nun 2020-21 sezonu teknik kadrosunda görev yapacak isimler belli oldu.

AJANSSPOR-HABER

Yeni sezonda, baş antrenör Igor Kokoskov’un yardımcılıklarını; uzun süredir Fenerbahçe Beko bünyesinde görev alan, daha önce Türkiye A Milli Erkek Basketbol Takımı’nda yardımcı koçluk yapmış, Türkiye U20 Erkek Basketbol Milli Takımı baş antrenörü ve beş kez NBA Yaz Ligi’nde Utah Jazz organizasyonunda görev yapmış Erdem Can,

2016 ve 2017 yıllarında Igor Kokoskov’un Slovenya Milli Takımı’nda yardımcılığını yapmış ve bu süreçte Avrupa şampiyonluğu yaşamış, ardından 2017-2020 yılları arasında Slovenya Milli Takımı baş antrenörü olarak görev almış, Sloven Ligi takımlarından Helios Domzale ve Zlatorog Lasko ile baş antrenörlük tecrübeleri bulunan ve aynı zamanda NBA Yaz Ligi’nde de Dallas Mavericks ve Minnesota Timberwolves organizasyonlarında yer almış Radovan Trifunovic,

Son üç sezondur Fenerbahçe Beko Genç Takım baş antrenörlüğünü üstlenen, Türkiye U20 Erkek Basketbol Milli Takımı yardımcı antrenörlüğüne getirilen, ülkemizde birçok farklı takımda baş antrenörlük ve asistan koçluk tecrübeleri bulunan Serhan Aydanarığ,

Fenerbahçe basketboluna uzun süredir hizmet eden ve dört sezondur A Takım asistan koçluğu yapan, geçmiş yıllarda Fenerbahçe altyapısında başarıyla görev almış ve geçtiğimiz yaz döneminde NBA Yaz Ligi’nde Utah Jazz organizasyonunun teknik ekibinde bulunmuş Berkay Oğuz,

Teknik ekipte bu yaz dahil olan ve yardımcı video koordinatörü olarak görev alacak Alp Timuçin Yener yapacaktır.

Fenerbahçe Beko’nun 2020-21 teknik kadrosunda yer alacak isimler şu şekildedir:

Baş antrenör: Igor Kokoskov
Yardımcı antrenör: Erdem Can
Yardımcı antrenör: Radovan Trifunovic
Yardımcı antrenör: Serhan Aydanarığ
Yardımcı antrenör ve video koordinatörü: Berkay Oğuz
Yardımcı video koordinatörü: Alp Timuçin Yener
Kondisyoner: Predrag Zimonjic
Kondisyoner: İlker Belgutay
Takım doktoru: Ahmet Kulduk
Fizyoterapist: Rıza Özdemir
Masör: Yılmaz Mete, Faik Özköksal
Malzeme sorumlusu: Erkan Karaca