AjanssporAjansspor uygulamasını indir

'Fenerbahçe demek mücadele demektir'

İlk Yayınlanma : 17 Nis 2021 - 22:47 / Son Güncelleme : 17 Nis 2021 - 22:54

Fenerbahçe'nin basketboldan sorumlu yöneticisi Sertaç Komsuoğlu, EuroLeague'deki kritik CSKA Moskova maçları öncesinde açıklama yaparak taraftarlara seslendi. İşte detaylar...

'Fenerbahçe demek mücadele demektir'

AJANSSPOR-HABER

Türk Havayolları EuroLeague play-off’da CSKA Moskova ile karşılaşacak Fenerbahçe Beko’da arka arkaya gelen koronavirüs vakaları endişe yarattı. Zorlu seri öncesi sarı lacivertli takımda 5 sporcu 3 teknik ekip çalışanı olmak üzere toplam 8 kişi karantinada bulunuyor.

'Buraya birçok engeli aşarak geldik'

Fenerbahçe’nin basketboldan sorumlu yöneticisi Sertaç Komsuoğlu, son günlerde yaşananlara değinerek umut dolu mesajlar verdi. Komsuoğlu, ‘Büyük Fenerbahçe taraftarı’ başlığı ile yayınladığı mesajda, “Tüm sezon olmak istediğimiz yere, birçok engeli aşarak geldik. Sezon başı ‘İki maçta şampiyon olamayacağımız gibi, iki maçta da hedeften sapmayız’ dedik. 17. sıradayken moralimizi bozmadık, dağılmadık ve el ele mücadele ettik ve ilk hedefimiz olan play-off’lara katılma hakkını kazandık” ifadelerini kullandı.

Komsuoğlu: İşimiz kolay değil

Sarı lacivertli yönetici şöyle devam etti: “Şu anda zor bir dönemden geçiyoruz. Evet işimiz kolay değil ancak Fenerbahçe demek mücadele demektir! Şimdi birlik olmaya ve desteğinize hepimizin daha da çok ihtiyacı var. Biz tüm  sezon olduğu gibi mücadele edecek ve bu çocuklarla yeni bir hikayeyi sizin desteğinizle yazacağız.”

Sertaç Komsuoğlu, Moskova seyahati öncesi FBTV’de covid sürecini, bu konuda yanlış yorum ve değerlendirmeleri, sezonun geride kalan bölümünü, Euroleague’i, Süper Lig’i ve gelecek sezon yapılmak istenenleri konuşacaklarını da duyurdu.

'Çubuklu hep şampiyonluğa oynar'

Fenerbahçeli yönetici taraftarlara, “Lütfen aklımıza takılan her şeyi direkt bana yazın. Moskova yolculuğuna çıkmadan tüm soruları yanıtlamaya çalışacağız. Bu takım, sizin inancınız ve desteğiniz olduğu sürece, kim çubuklu formayı giyerse giysin, her zaman şampiyonluk için mücadele eder” sözleriyle mesajını sonlandırdı.