Fenerbahçe destan yazdı 1-0 öne geçti!

18.04.2017 18:21 - Son Güncelleme -
Fenerbahçe destan yazdı 1-0 öne geçti!

İlk yarı istediğimiz oyunu oynayamadık!

Fenerbahçe, ilk çeyreğe 4'de üçlükle ile başladı, ilk 12 sayı bu şekilde geldi, daha sonra ise Vesely'e boyalı alanda indirilen toplarla 10 sayı farkla öne geçmeyi başardık. Daha sonra ise Panathinaikos, Nick Calathes önderliğinde, 9-0'lık bir seriye imza atarak maça geri döndü ve ilk periyot 16-15 Fenerbahçe lehine sonuçlandı. Birinci periyotta dikkat çeken noktalar, Pao'da Cris Singleton ve takımımızda ise Datome'nin 2 faul almasıydı.

İkinci periyoda, 2 takımda karşılıklı üçlüklerle başlarken, hücumda daha rahat bir görüntü sergilediler, Pascual'in Mike James hamlesine, Obradovic'ten Dixon hamlesi geldi. İlk yarıda son 5 dakikaya ev sahibi takımı 27-20 önde girerken, PAO bu bölüme kadar bench oyuncularından 17 sayılık bir katkı almayı başardı. Bourosis'in özellikle oyuna girmesiyle beraber dengeler bir anda ev sahibi takım lehine değişirken,  KC.Rivers, Mike James'de yine fark yaratan isimler oldular. Temsilcimiz Fenerbahçe'de ise, ilk yarı boyunca,  Bogdanovic dışında istikrarlı bir isim yoktu, özellikle uzun oyuncular Vesely ve Udoh beklenenden çok uzak bir performans ortaya koydular. Bu da ilk yarıyı takımımızın 42-28 mağlup kapatmasına neden oldu.

İkinci yarı destan yazdık!

Fenerbahçe, ilk yarıda olduğu gibi, 2. yarıya da iyi başlayan taraf oldu, arka arkaya gelen sayılarla 10-0 seri yaparak farkı 9 sayıya(47-38) indirmeyi başardık. Xavi Pascual, son 5 dakikaya girerken molayı almak zorunda kaldı. Moladan da ev sahibi takımı iyi dönemezken, içerden Vesely ile bulduğumuz sayı ile farkı 6 sayıya indirmeyi başardık. Bu bölümde Pascual'den tekrar Bourosis ve Mike James hamlesi geldi fakat farkın erimesine engel olamadılar. Bogdanovic'le bulduğumuz sayılarla farkı 2 sayıya indirmeyi başardık ve 4. periyoda girerken skor 50-48 sadece 2 sayılık bir farkla Panathinaikos lehine oldu.

4. periyoda da takımımız 5-0'lı bir seri ile başlayınca, 50-53 öne geçmeyi başardık, Xavi Pascual'i yine mola almak zorunda bıraktık. Udoh ve Vesely final periyodunda özellikle savunmada devreye girdiler. Rakibe boyalı alanda çemberi göstermezken, Udoh'un blokları bir anda dengeleri değiştirdi, çok fazla dış atışa yönelmek zorunda kaldılar. Şutlarda girmeyince hücumda tamamen devre dışı kaldıklarını gördük. Bunun tam tersi Fenerbahçe, hücumda iç dış dengesini sağlayıp, Dixon, Bogdanovic ve Udoh'tan bulduğu sayılarla son 4.30 dakikaya 9 sayı farkla 53-62 önde girmeyi başardık. 

Sert savunma, sonrasında Bogdanovic, Dixon ve Kalinic'in hücumdaki iyi performansı galibiyeti takımımıza getirdi!

Panathinaikos: 58

Fenerbahçe: 71

Seride Fenerbahçe 1-0 önde ve saha avantajı temsilcimize geçti!

AJANSSPOR ÖZEL YORUM

KAYNAK GÖSTERMEDEN KULLANILAMAZ

Ajax, Wesley Sneijder'in doğum gününü kutladı

news Image

5 saniye sonra yeni habere geçilecek
keyboard_arrow_up