Fenerbahçe eleştirisi: "Az sayıda yetenekli oyuncu..."

16 Şubat 2020 02:05- Son Güncelleme - 15 Şubat 2020 23:10
Google news abonelik

Fenerbahçe, Süper Lig'in 22. haftasında deplasmanda konuk olduğu Ankaragücü'ne 2-1 mağlup oldu. Karşılaşmanın ardından Önder Özen, beIN Sports'a yayınlanan Süper Lig programında değerlendirmelerde bulundu.

Önder Özen'in değerlendirmeleri şu şekilde:

Mustafa Reşit Akçay çok iyi çalışmış. Kazanmayı hak etti. Daha farklı da kazanabilirdi. Fenerbahçe'nin de düşme hattındaki takımlara karşı bu sonuçları alması tesadüf değil. Güçlü oyunu oynamak istiyor ama teknik olarak yeterli değil. Fenerbahçe karşısında pas yapan bir takım olursa ne kadar iyi bir Fenerbahçe diyebiliriz. Fenerbahçe, yaslanarak oynayan her takıma karşı daha az eforlu gibi görünüyor.

"Az sayıda yetenekli oyuncu..."

"Az sayıda yetenekli oyuncu..."

Ankaragücü maçının daha kolay olacağını, Fenerbahçe'nin kazanacağını düşünmüştüm. A Milli Takımımız, Fransa'ya karşı fizikle oynadı. Andorra'ya karşı fizikle sonuca gidemezsiniz. Fenerbahçe bu konuda eksik. Az sayıdaki yetenekli oyuncularınızın arasında Ferdi var. Risk alıp onunla başlayacaksınız. Savunması zaten mayın tarlası.

"Geri düşünce çeviremiyorsa kaliten eksiktir"

"Geri düşünce çeviremiyorsa kaliten eksiktir"

Fenerbahçe, geri düştüğü sadece Başakşehir maçını çevirebildi. Geri düşünce çeviremiyorsan eksiklik kalitedir. Transferi Ersun Yanal yaptıysa sorumluluk onundur. Başka biri yaptıysa onundur. Elindeki kadro tercihinin sorumlusu Ersun Yanal'dır.

Sol bek eksiği...

Sezon başında en çok konuşulan transfer operasyonu sol bekti. Bütün saha içi değişiklikleri oradan kaynaklanan bir durum. Eksik burada. Bu belli. Bugün de böyle değişiklikler oldu.