AjanssporAjansspor uygulamasını indir

VakıfBank - Fenerbahçe Opet: 3-1 (Maç Sonucu - Özet)

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 03 May 2022 - 21:38 / Son Güncelleme : 03 May 2022 - 21:52

Sultanlar Ligi final etabı 2. maçında VakıfBank ile Fenerbahçe Opet karşılaştı. İlk maçı kaybeden VakıfBank, ikinci maçı 3-1 kazandı. Seride durum 1-1 oldu.

AJANSSPOR HABER

Misli.com Sultanlar Ligi final etabı ikinci maçında VakıfBank ile Fenerbahçe Opet kozlarını paylaştı. VakıfBank Spor Sarayı'nda oynanan mücadeleyi ev sahibi ekip 3-1 kazandı. VakıfBank böylece, birinci maçın rövanşını alarak, seride durumu 1-1 eşitledi.

VakıfBank kaçtı Fener kovaladı

VakıfBank Spor Sarayı'ndaki karşılaşmaya üstün başlayan taraf evsahibi ekip oldu. VakıfBank, maçın ilk setini 25-16 kazanmayı başardı. İkinci sette ise konuk ekip Fenerbahçe Opet, VakıfBank'a karşılık verdi. İlk seti kaybeden Sarı-Lacivertliler, maçın ikinci bölümünü 25-19 önde kapattı.

Skorda eşitlik sağlanırken 3. sette öne geçmeyi hedefleyen VakıfBank, Isabelle Haak ile bunu başardı. 22 yaşındaki İsveçli'nin öne çıktığı bölümde VakıfBank, konuk ettiği Fenerbahçe Opet karşısında 3. seti 25-21 kazanarak, toplam skorda da 2-1 öne geçti.

VakıfBank zinciri kırdı

VakıfBank, 4. sette zinciri kırdı. Karşılaşmanın bu bölümüne kadar setleri sırasıyla kazanan taraflar, 4. sette bu durumu değiştirdi. Ev sahibi ekipte sete damgasını vuran Kübra Akman, Fenerbahçe Opet hücumlarını blokları ile savuşturdu. Haak ile Gabi'nin ataklarını durduramayan Sarı-Lacivertliler, geriye düştü.

Fenerbahçe Opet'in skorda hiç öne geçmesine izin vermeyen VakıfBank, Misli.com Sultanlar Ligi Play-Off final etabının ikinci maçını 3-1 kazanarak, seride durumu 1-1 yaptı.