AjanssporAjansspor uygulamasını indir

İlkay Gündoğan: "Fenerbahçe-Galatasaray derbisi daha önemliydi"

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 11 May 2022 - 22:49 / Son Güncelleme : 11 May 2022 - 22:57

Manchester City'nin Türk asıllı Alman yıldızı İlkay Gündoğan Fenerbahçe - Galatasaray derbisini kendi takımının maçına nasıl tercih ettiğini anlattı..

İngiltere Premier Lig ekiplerinden Manchester City'nin yıldızı İlkay Gündoğan İngiliz basınına Fenerbahçe-Galatasaray derbisi hakkında açıklamalarda bulundu. 

Fenerbahçe Galatasaray derbisi daha önemliydi

Türk futbolunu daha öncede yakından takip ettiğini açıklayan İlkay Gündoğan Daily Mail'de yer alan habere göre takımının maçı yerine derbiyi izlemeyi tercih etti. Gündoğan, "Daha önemli bir maçtı! Kendim için daha heyecan verici bir oyun varsa, onu izliyorum. Örneğin Tottenham'a karşı oynadığımız son maçı evde olduğum için izledim ve "iyi bir maç olacak" diye düşündüm." sözlerini dile getirdi.

Şampiyonlar Ligi finalini izlemeyeceğim

Şampiyonlar Ligi'nin favorilerinden olan Manchester City'nin Real Madrid'e elenmesinin ardından İlkay Gündoğan, Paris'teki final hakkında düşüncelerini açıkladı. Gündoğan "Üzgünüm ve hayal kırıklığına uğradım. Kesinlikle finali izlemeyeceğim. O gün kesinlikle başka bir şey yapmaya çalışacağım. Hiçbir şey gerçekten yardımcı olmayacak, Muhtemel bir kupayı kaldırmak için büyük bir şansı kaçırdığınızı bilseniz de, bu biraz daha kolay hale geliyor." dedi.