Fenerbahçe - Galatasaray derbisini Deniz Aytekin yönetsin!

Cüneyt Muharremoğlu
31.12.2022 - 12:43 | Son Güncellenme: 31.12.2022 - 13:00

Fırat Aydınus, Fenerbahçe- Galatasaray derbisini yabancı için yabancı hakem önerisinde bulundu. Türk kökenli Alman hakem Deniz Deniz Aytekin, derbinin altından rahatlıkla kalkabilir.

Hüseyin Özkök - AJANSSPOR

Dünya Kupası arası sonrası henüz ikinci maçlar oynanırken Sivasspor-Galatasaray karşılaşmasında Sivasspor'un hatalı iptal edilen golü sonrasında ortalık yine karıştı ve hakem camiası üzerinde yine kara bulutlar dolaşmaya başladı.

Fenerbahçe- Galatasaray maçı masada başladı

8 Ocak günü ligin 18. haftasında karşılaşacak Fenerbahçe ile Galatasaray'da daha maç oynanmadan önce basın toplantılarında karşı karşıya geldi.

Fırat Aydınus'tan öneri: Yabancı hakem...

Diğer yandan geçtiğimiz sezon hakemliğe veda eden ve yorumculuğa başlayan Fırat Aydınus, Twitter hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaparak, derbiyi dışarıdan bir hakemin yönetmesini önerdi. 

İlgini Çekebilir
Ali Koç: ''Bu adam derhal sistemden çıkarılmalı!''
Habere Git

TFF ve MHK'nin önünde 10 gün var

Aydınus'un paylaşımı şu şekilde: "TFF ve MHK önünüzde 10 gün var. kalben istemesemde, 8 Ocak’taki derbi maçına dışardan hakem getirin. Bunu üzülerek tavsiye ediyorum. Oluşan bu ortam paralelinde  çoğu hakemi kaygı ve stresten, aman bana bu maç gelmesin düşüncesinden kurtarmış olursunuz."

Bu maça özel yabancı hakem gelsin

Hakem camiasını yakından takip eden biri olarak bu bağlamda yabancı hakem getirilmesine temelden karşı çıkan biri olarak derbinin bu son gerilimin çok yakınında bir tarihte oynanacak olması nedeniyle dışarıdan, bir defaya mahsus olmak üzere, bir hakem gelebileceği fikrindeyim. 

Bu isim Deniz Aytekin olmalı

Ancak kafamda anlayışla karşılamama neden olan tek bir isim var. Almanya'nın en iyi hakemi Deniz Aytekin.

İlgini Çekebilir
Galatasaray'dan TFF'ye çağrı: Sivasspor'un golü neden iptal edildi?
Habere Git

Yabancı hakem olarak görülmez

Çok iyi bir hakem olmasının yanında Türk kökeni sayesinde en azından "yabancı hakem" olarak değil de yine de bizden biri olarak görülmesini sağlayacaktır. Aytekin üstün tecrübesi ile bu tip bir kaşılaşmanın rahatlıkla altından kalkacaktır.

Dortmund - Bayern Münih maçını yönetti

Deniz Aytekin, Bavyeralı olmasına karşın bu sezon ilk kez DFB tarafından teamüllerin dışına çıkılarak 8 Ekim 2022 günü Dortmund'da oynanan Dortmund-Bayern Münih karşılamasına atanmıştı. Almanya'da hakemler ait oldukları şehir ve eyaletlerin takımlarının maçlarına verilmiyor.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
İzlemeden Geçmeyin
Senin için hazırladığımız haberler