Fenerbahçe neden elendi? Valbuena'dan İsmail Kartal'a şok eleştiri

Akın Ungan
20.04.2024 - 15:01 | Son Güncellenme: 20.04.2024 - 15:09

Fenerbahçe, UEFA Konferans Ligi çeyrek finalinde Olympiakos'a elendi. Her iki takımda da forma giyen Mathieu Valbuena, teknik direktör İsmail Kartal'ı eleştirdi.

Fenerbahçe neden elendi? Valbuena'dan İsmail Kartal'a şok eleştiri

UEFA Konferans Ligi'nde Fenerbahçe'nin Olympiakos'a elendiği maçta teknik direktör İsmail Kartal'ın yaptığı müdahaleleri dikkat çekti. Birçok kişi Kartal'ın oyuncu değişikliklerini hatalı buldu.

Valbuena'dan İsmail Kartal'a tepki

2017-2019 yılları arası Fenerbahçe'de forma giyen, ardından Olympiakos'a transfer olan yıldız futbolcu Mathieu Valbuena da İsmail Kartal'ı eleştirenler arasında yer aldı.

Fanatik'e konuşan Fransız futbolcu, "Fenerbahçe'nin UEFA Konferans Ligi'nde Olympiakos'a elenmesindeki etken neydi?" sorusunu cevapladı.

İlgini Çekebilir
Sadettin Saran: Fenerbahçe tarihinin en hazır yönetimi olarak geliyoruz
Habere Git

"İsmail Kartal hata yaptı"

Valbuena, "Kesinlikle şunu söylemeliyim ki teknik direktör İsmail Kartal, oyuncu değişiklikleri konusunda gözle görülür bir şekilde hata yaptı" ifadelerini kullandı.

"İsmail Kartal’ın yaptığı değişiklikler gerçekten çok kötüydü"

Valbuena, "Hocanın, özellikle maçın kritik anlarında yaptığı bu değişiklikler takımı fazlasıyla etkiledi ve Fenerbahçe’nin maça dair etkinliğini azalttı. Bu anlamda, İsmail Kartal’ın yaptığı değişiklikler gerçekten çok kötüydü. Dolayısıyla Fenerbahçe’nin de maçı kaybetmesindeki en büyük etken oldu diyebilirim" dedi.

Valbuena'nın Fenerbahçe ve Olympiakos performansları

Fenerbahçe'de 71 maça çıkan Mathieu Valbuena, 12 gol, 24 asist kaydetti. Olympiakos'ta ise 150 maçta görev alan Fransız on numara, 18 kez rakip fileleri havalandırdı, 43 defa da takım arkadaşlarına gol pası verdi.

Senin için hazırladığımız haberler