AjanssporAjansspor uygulamasını indir

"Fenerbahçe şampiyon sezonu ne oldu? Zehirleyenler özür dileyecekler mi?"

Ajansspor Editör
Eren Tuncay
İlk Yayınlanma : 17 May 2021 - 20:26 / Son Güncelleme : 18 May 2021 - 13:28

Ünlü futbol yorumcusu Mehmet Demirkol, Socrates Dergi YouTube kanalında Fenerbahçe'nin geride kalan sezonunu değerlendirdi. İşte Demirkol'un Fenerbahçe yorumları...

"Fenerbahçe şampiyon sezonu ne oldu? Zehirleyenler özür dileyecekler mi?"

AJANSSPOR - HABER

Yorumcu Mehmet Demirkol, Fenerbahçe’nin yeni sezonda yapması gerekenleri Socrates Dergi'nin Youtube kanalında açıkladı.

"Hakemler şampiyon yapmak isterse yapar"

Süper Lig’de sezon içindeki söylenen iddialar hakkında konuşan Mehmet Demirkol şunları söyledi: "Bu sezona çeşitli isimler konulmuştu. Mesela; Fenerbahçe şampiyon sezonu vardı. Ne oldu Fenerbahçe şampiyon olamadı. Bütün sezonu zehirleyenler özür dileyecekler mi? Bundan kurtulmak lazım. Hakemler bir takımı şampiyon yapmak istiyorlarsa yaparlar. Fenerbahçe’yi şampiyon yapacak olsa Malatya maçının sonundaki yüzde yüz penaltıyı verirdi. Aynısını diğer takımlar içinde söyleyebiliriz. Bunun üzerinden bir kariyer kurmayın. Sırf bağlı olduğumuz şeylerin tezlerini savunarak bir hayat geçirmek çok sıkıntılı bir şey olsa gerek. Sürekli ya hep haklıyım, hep hakkım yeniyor, olabilir mi böyle bir şey? Bu iyi bir hayat değil, kötü bir hayat. Kendini kötü hissedersin. Oynanırken daha centilmen davran, sonunda eğer problem varsa sonunda anlat. Biz de tam tersi oluyor. Bunu yapanlar bununla övünüyorlar. Yönetimler de kanaat önderleri de bunu bile bile kullanıyorlar ve ortalığı manipüle ediyorlar."

"Emre Belözoğlu’nun seçtiği kadro ve teknik direktör başarısız oldu"

Emre Belözoğlu’nun etrafının dizayn edilmesi gerektiğini ifade eden Mehmet Demirkol, “Fenerbahçe kendi planının peşine düşemedi. Sezon içinde Emre Belözoğlu’nun seçtiği kadro, seçtiği teknik direktör başarısız oldu ve işin başına Emre Belözoğlu geçti. Bu zaten başlı başına bir fiyasko" dedi.

"Yönetim Erol Bulut'u göndermeye 1 ay önce karar verdi"

Fenerbahçe yönetiminin Erol Bulut’u yollamaya ve Emre Belözoğlu’nu getirmeye 1 ay öncesinde karar verdiğini belirten Demirkol, "O milli takım arasında karar vermediler. Bir ay önce belliydi bu ve bakılıyordu yani. Emre Belözoğlu’na yardımcı, Almanya’da kim var? Orada Türk kim var? Kimi getirebiliriz? Bunun çalışması yapıldı" diye konuştu.

"Belözoğlu'nun etrafını dizayn etmek gerek"

Demirkol, Ali Koç'un tekrar aday olursa Emre Belözoğlu hakkında bir karar vermek zorunda olduğunu söyledi. Belözoğlu ile devam edilecekse etrafının dizayn edilmesi gerektiğini belirten Demirkol, aksi takdirde Emre'nin gönderilmesi gerektiğini söyledi. Yorumcu şöyle konuştu: "Tamam Emre Belözoğlu olmasın, kim olsun? Sarri mümkün değil, olmaz. Sezona Emre Belözoğlu’nu geri aldım diyemezsin. Emre Belözoğlu’nu yolladım demen lazım. Emre Belözoğlu tribünde duracak, aşağıda da bir teknik direktör duracak, başarısız olduğunda tribünler de dolu artık umuyorum. Millet de, ‘Sen neden yapmıyorsun?’ demeyecek mi sanıyorsun, mümkün değil. Artık bundan sonra yapılması gereken şey; Emre Belözoğlu etrafını nasıl dizayn edeceğidir, yani Ali Koç yönetimi devam edecekse. Emre Belözoğlu kalmak zorunda yoksa öteki durumda yollaman lazım. İçeride tutamazsın, sportif direktörlük öyle bir iş değil, bir sahaya in, bir yukarı çık."