"Fenerbahçe'nin hocasının olmaması skandal"

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, Gençlerbirliği - Fenerbahçe maçını değerlendirdi. Rıdvan Dilmen, Ozan Tufan, Jailson ve Altay Bayındır hakkında konuştu. Rıdvan Dilmen, yayıncı kuruluş BeIN SPORTS'un Fenerbahçe ve Başakşehir'in maçlarının aynı anda oynanmasını istemediğini söyledi. İşte Rıdvan Dilmen'in sözleri
7 Temmuz 2020 19:29- Son Güncelleme - 7 Temmuz 2020 19:40
Google news abonelik

Rıdvan Dilmen, NTV Spor'da yayınlanan %100 futbol programında Gençlerbirliği - Fenerbahçe maçını değerlendirdi.

Fenerbahçe'nin çok hata yaptığını söyleyen ve bir benzetme yapan Dilmen, "Futbolda antrenmanlar bizim dönemimizden daha da fazlalaştı. Kaleciler 6 gün kaleci antrenmanı yapar, ayrıca takımla da çalışır. Bugün de bir kaleci çalışması vardı, Altay Bayındır bildiğin kaleci çalışması yaptı. Altay Bayındır'a bir hava topunda Falette faul yaptı! Şaşkın ördek gibi bir takım, olağanüstü savunma hataları...Gençlerbirliği'nin bu kadar gol pozisyona girdiği maç yoktur" dedi.

"Al Ozan'ı vur Jailson'a"

Maça stoper olarak başlayan Jailson'un Ozan Tufan ile maç içinde yer değiştirmesine de değinen ünlü yorumcu, "Ozan Tufan'dan stoper falan olmaz. Al Ozan'ı vur Jailson'a! Ozan Tufan'ı Jailson'a göre değerlendirirsek olmaz" ifadesini kullandı.

Yayıncı kuruluş beIN SPORTS'un istediğine göre bu haftanın programında değişiklik yapıldığını ifade eden Rıdvan Dilmen, "Yayıncı kuruluşun maç saati istekleri çok önemli. Yayıncı kuruluş sanırım Başakşehir ile Fenerbahçe'yi aynı saatte oynatmak istememiş. Bu sağlık krizinde kulüplerin istediği olmalı. Liglerin başlama tarihi 15 Ağustos olarak konuşuluyor, buna detaylı bakacaksınız" diye görüş bildirdi.

Rıdvan Dilmen Şampiyonlar Ligi yarışı hakkında, "Sivasspor, Şampiyonlar Ligi'ni istemiyor, Beşiktaş da 'Yazın sıcağında beni uğraştırmayın' diyor, Fenerbahçe de 'Bizi havaya sokmayın' diyor, Galatasaray da 'Biz bu sene gitmeyelim' diyor" dedi.

Fenerbahçe'ye 1 puanı getiren kaptan Emre Belözoğlu hakkında da konuşan Dilmen, "Emre Belözoğlu kendi adına attığı en güzel gollerden birini atarken, kafalarda soru işareti bırakmaya devam etti. Emre, belki seneye de oynarım moduna girebilir. Bu gol de 2020-21 için bir mesaj oldu, tabii kulübün tasarrufudur, bu bizi aşar" dedi.

Fenerbahçe'nin hâlâ bir teknik direktörle anlaşamamasını skandal olarak niteleyen Rıdvan Dilmen, "Bu düzensizlik berbat! Fenerbahçe'nin Mart'ta bir hocayla anlaşmaması skandal! Fenerbahçe, Kasımpaşa ve Gençlerbirliği'ni yenseydi, Şampiyonlar Ligi'ne gidebilirdi. Fenerbahçeliler de artık keyif almıyor. Fenerbahçe iki yıldır şampiyonluk yarışına hiç yaklaşmadı. Bu durum artık Fenerbahçelileri uzaklaştırdı. Fenerbahçe bu karışık düzende ligi bitirmeye çalışıyor, önünde de 9 puan var ama ışık yok. Favori de diyemiyorsun. Bu maça Fenerbahçe favori falan demedim" açıklamasını yaptı.

 

Hasan Ali hakkında da konuşan ünlü yorumcu, "Fenerbahçe'nin kritik hamleler yapması lazım. Seneye de başarısızlık kabul edilemez. Hala resmi siteden Hasan Ali için cevap veriliyorsa sıkıntı orada. Cevap öyle olmaz, 'Gel bakalım Hasan Ali' dersin ve imza attırırsın, cevap işte öyle olur" dedi.

"Borcunu inkar etmiyorlar ama ödemiyorlar"

Bugün iyi günler, seneye daha zor günler bizleri bekliyor. 4 büyükler galiba Gençlik ve Spor Bakanlığı'na 120 milyon taksitlendirmeye gitmişler. Borcunu inkar etmiyorlar ama ödemiyorlar. 4 büyüklerin 400 milyondan fazla borcu ve sadece Gençlik ve Spor Bakanlığı'na. Şimdi yayıncı kuruluştan bir indirim olursa... Zaten bir ton borçları var. Sponsorlar da bu süreçte çekildiler. Önümüzdeki süreçler çok aydınlık değil. Çok iyi kadrolar oluşturmak hayal.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.