AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe seçimine Covid-19 engeli

İlk Yayınlanma : 09 Nis 2021 - 15:09 / Son Güncelleme : 09 Nis 2021 - 15:14

Fenerbahçe Kulübü’nün Divan Kurulu Başkanlığı Seçimleri bu yılın nisan ayı yerine 2022’nin nisanına ertelendi. İşte detaylar…

Fenerbahçe seçimine Covid-19 engeli

AJANSSPOR-HABER

Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu Başkanlık seçiminin koronavirüs salgını nedeniyle Nisan 2022’ye ertelendiğini duyurdu. 

Sarı lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Tüzüğümüzün 47 (2) maddesi uyarınca Nisan 2021 döneminde Fenerbahçe Spor Kulübü Divan Kurulu Başkanlığı Seçimleri yapılması gerekmektedir” denilen bilgilendirme şöyle devam etti:

'Katılım sınırlı sayıda kalacaktı'

“Ancak bilindiği üzere tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını nedeniyle devletimizin aldığı idari kararlar çerçevesinde, dernek toplantı ve etkinlikleri yüksek risk grubunda olan İstanbul ilinde azami kişi sayısı 300'ü geçmemek üzere sınırlı sayıda kişinin katılımı ile fiziken gerçekleştirilebilmektedir. 

Yetkililerle görüşülerek karar alındı

Söz konusu idari kararların yanı sıra, Kulübümüzce bu konuda ilgili kurum ve yetkililerle görüşmeler de gerçekleştirilmiştir. Yapılan görüşmeler neticesinde; Derneğimiz Yüksek Divan Kurulu toplantısına katılabilecek Yüksek Divan Kurulu üyesi olan kişi sayısı da göz önünde bulundurularak Derneğimiz Divan Kurulu Başkanlığı seçimini ertelemiş bulunmaktayız.”

Gelişmelere göre öne alınabilir

Yetkililerle yapılan görüşmelerden sonra karar alındığını açıklayan sarı lacivertliler, “Şu aşamada seçimimizi, koşulların elverişli olacağı öngörülen Nisan 2022 döneminde gerçekleşecek Yüksek Divan Kurulu Toplantımızda yapma kararı almış bulunmaktayız. Toplantının fiziken yapılabilmesi adına olumlu gelişmelerin yaşanması halinde ilan edilen tarih konusunda tekrar değerlendirme yapılabileceğini bilginize sunarız” ifadeleri kullanıldı.

Divan Kurulu toplantısı 24 Nisan'da

Bu arada Fenerbahçe Yüksek Divan Kurulu 2021 Nisan ayı olağan toplantısının 24 Nisan 2021 Cumartesi günü 10.30 - 13.30 saatleri arasında online olarak yapılacağı belirtildi.