Fenerbahçe seslendi, TFF yalanladı! İşte Fatih Altaylı'ya cevap

Akın Ungan
29.11.2023 - 12:49 | Son Güncellenme: 29.11.2023 - 12:57

Fenerbahçe, Fatih Altaylı'nın "Süper Kupa'nın Suudi Arabistan'da oynanması Ali Koç'un fikriydi" iddiasını yalanlayarak, TFF'den gerçekleri açıklamasını istemişti. TFF'den yanıt geldi.

Fenerbahçe seslendi, TFF yalanladı! İşte Fatih Altaylı'ya cevap

AJANSSPOR HABER

Geçen sezonun lig şampiyonu Galatasaray ile Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Fenerbahçe arasındaki Süper Kupa'nın Suudi Arabistan'da oynanacak olması tartışmalara yol açtı. İki takımın da divan kurulları, özellikle Cumhuriyetin 100'üncü yılında Süper Kupa'nın Türkiye'de oynanması gerektiğine vurgu yaparken, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), iki takımın da gelirlerini artırmak için kulüp yönetimlerinin vekaletini alarak Suudi Arabistan'dan gelen teklifin kabul edildiğini duyurdu.

Fatih Altaylı'nın iddiasına cevap

Gazeteci Fatih Altaylı, geçtiğimiz gün Süper Kupa'nın Suudi Arabistan'da oynanma fikrinin Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'a ait olduğunu iddia etti. Bu iddiaya dün Fenerbahçe Kulübü, bugün ise TFF yanıt verdi.

Fenerbahçe TFF'ye seslendi: "Gerçekleri açıklayın"

Sarı-Lacivertliler, Fatih Altaylı'nın iddia ettiği gibi Suudi Arabistan'da Süper Kupa oynama fikrinin başkan Ali Koç'a ait olmadığını belirtirken, TFF'ye çağrıda bulunarak gerçekleri açıklaması gerektiğine dikkat çekti.

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe'den Fatih Altaylı'ya cevap! TFF'ye seslendi...
Habere Git

TFF'den Altaylı'ya yalanlama

TFF, yayınladığı yazıda Fatih Altaylı'nın iddiasının gerçeği yansıtmadığını belirtti. Yapılan açıklamada, "29 Aralık 2023 tarihinde Suudi Arabistan'ın Başkenti Riyad şehrinde bulunan Al-Awwal Park (Kral Suud Üniversitesi) Stadyumu'nda TSİ 20.45'te oynanacağını ve yayıncı kuruluşumuz Turkuvaz Medya Grubu TV kanallarından ATV'de canlı olarak yayınlanacağını daha önce duyurduğumuz, organizasyon yetkisi Federasyonumuza ait olan Turkcell Süper Kupa müsabakası ile ilgili bir web sitesinde çıkan 'Suudi Arabistan'da final Ali Koç'un fikri mi?' başlıklı yazıda maçın Suudi Arabistan'da oynanması fikrinin Sayın Ali Koç'a ait olduğu iddiasının gerçekle uzaktan yakından ilgisi yoktur" denildi.

"Proje ve yetki TFF'ye aittir"

Son olarak, "TFF olarak Türk futbolunun ekonomisini güçlendirmek ve kulüplerimize alternatif gelir kaynakları oluşturmak amacıyla çok önemli projeler üzerinde çalıştığımızı daha önce de ifade etmiştik. Bu vizyonla tekrar altını çizerek hatırlatmak isteriz ki kulüplerimize gelir getirmesi amacıyla Turkcell Süper Kupa'nın yurtdışında oynanması projesi ve yetkisi Türkiye Futbol Federasyonu'na aittir. Konuyla ilgili olarak Federasyonumuz tarafından yapılan resmi açıklamalar dışında hiçbir açıklamaya itibar edilmemesini tekrar önemle rica ederiz" ifadeleri kullanıldı.

Gerçek Balık Tutma
3.9
Senin için hazırladığımız haberler