AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe'nin talep ettiği evrak nerede? Türker Arslan'dan açıklama...

İlk Yayınlanma : 01 Nis 2021 - 15:41 / Son Güncelleme : 01 Nis 2021 - 15:44

Galatasaray haberleri... Fenerbahçe yöneticisi Metin Sipahioğlu, daha önce TFF ya da hiçbir kuruma şampiyonluk başvurusu yapmadıklarını ifade etti. Bu açıklamadan sonra Tahkim Kurulu'nun eski başkanı Türker Arslan'dan açıklama geldi. Fenerbahçe daha önce şampiyonluk başvurusu yaptı mı, belgeler nerede? İşte yanıtı...

Fenerbahçe'nin talep ettiği evrak nerede? Türker Arslan'dan açıklama...

AJANSSPOR-HABER 

Fenerbahçe Yönetim Kurulu Üyesi Metin Sipahiğlu, FB TV'de yaptığı açıklamada sarı-lacivertlilerin daha önce hiçbir kuruma 28 şampiyonluk başvurusu yapmadığını ifade etmişti. Sipahioğlu, Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz ve Tahkim Kurulu'nun eski başkanı Türker Arslan'a da "Bu konuda belge varsa çıkarsınlar" dedi. Türker Arslan, bu konuyla ilgili olarak GS TV'de Yusuf Günay'ın da yer aldığı programa telefonla bağlandı. Detaylar haberde...

"Belgeler TFF'nin arşivinde bulunur"

Tahkim Kurulu'nun eski başkanlarından Türker Arslan, "15 sene Tahkim Kurulu'nda görev yaptım, 15 sene de başkandım. Haluk Ulusoy'un başkan olduğu dönemde Fenerbahçe başvuru yaptı, biz bunu reddettik. Tahkim Kurulu ve TFF'nin arşivinde bulunur" dedi.

Sipahioğlu'na eleştiri

Ayrıca Arslan, "Tahkim Kurulu'nun vermiş olduğu bir karar varken, tekrar gündeme getirilemez. Ben ne yazık ki Fenerbahçe'nin genç yöneticisini üzüntüyle izledim. Beyanlarının seviyesi düşük, terbiyesizce ve saygısızcaydı" ifadelerini kullandı. 

"TFF başvuru evrakını açıklamalıdır"

Türker Arslan, Metin Sipahioğlu'nun kamuoyuyla paylaşılmasını talep ettiği belgeler için Türker Arslan, "O dönemli karar Tahkim Kurulu'nun arşivindedir. TFF'nin de bu konuda kararı var. O karar reddedildiği için zaten bize başvurdular. TFF bu konuda sorumludur, başvuru evrakını da açıklamalıdır" diye konuştu. 

Metin Sipahioğlu ne demişti? 

Metin Sipahioğlu, "Galatasaray Başkanı ve Türker Arslan çıkarsınlar belgeyi. İşte başvuru budur, reddedilmiş başvuru budur desinler. Ama iddialarını daha önce çürüttük. Yalanları için özür beklemiyoruz. Fenerbahçe'nin yaptığı ilk ve tek başvurudur. Herkes bunu iyi bilsin" demişti.