AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe teklif götürdü! Alman hoca 'Hayır' dedi

Ajansspor Editör
Ramazan Dengiz
İlk Yayınlanma : 24 May 2021 - 18:44 / Son Güncelleme : 25 May 2021 - 11:17

Fenerbahçe'de yeni sezon öncesi teknik direktör arayışı sürüyor. Sivas maçında yapılan hatanın şampiyonluğa mal olması, yönetimi teknik direktörlük görevi için diğer seçeneklere yöneltti. İşte detaylar...

Barış ŞEHİRLİOĞLU - AJANSSPOR

 

Fenerbahçe’de sezonun sona ermesiyle birlikte gündemin ilk sırasında yeni teknik direktörün kim olacağı yer alıyor.  Başkan Ali Koç, gelecek sezon takımı yabancı bir hocaya emanet etmek  için kararını verdi. Geçen sezon Sivas maçından sonra Emre Belözoğlu'nun yaptığı hatalar nedeniyle teknik direktör arayışları ise sürüyor.

Alman teknik direktöre teklif yapıldı

Sarı lacivertlilerin teknik direktörlük için teklif götürdüğü ilk isimse Bruno Labbadia oldu. Sarı lacivertlilerin teknik ekibinde yer alan Erdinç Sözer’in eski hocası Bruno Labbadia ile temas sağladı. Ancak Labaddia Türkiye'de çalışmak istemediğini belirterek bu teklife sıcak bakmadı.

55 yaşındaki çalıştırıcı Almanya’da 2021’de Hertha Berlin’den ayrılmıştı ve şu an takım çalıştırmıyor. Labaddia'nın kariyerinde Wolfsburg, Hamburg, Stuttgart, Leverkusen, Greuther Fürth ve Darmstadt takımları var. Alman teknik adam ağırlıklı olarak 4-2-3-1 sistemini tercih ediyor.

Löw takım çalıştırmayacak

Fenerbahçe’nin listesinde bulunan bir başka Alman çalıştırıcı ise Joachim Low.  EURO 2020 sonrasında Almanya Milli Takımı teknik direktörlüğünden ayrılacak Löw de şampiyonanın ardından dinlenme kararı aldı. Alman teknik adam, 1998/1999 sezonunda Fenerbahçe'yi çalıştırmıştı.