Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal'dan eleştirilere cevap!

28.11.2019 - 11:17 | Son Güncellenme: 28.11.2019 - 11:22

Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal'dan eleştirilere cevap!

Geçen sezonun izlerini tam anlamıyla silmek isteyen Fenerbahçe, bu sezon iddialı bir görüntü ortaya koyuyor. Fenerbahçe’de geride kalan 12 haftada 21 puanı bulunan ve kaybedilen 15 puanın sorumlusu olarak gösterilen Teknik Direktör Ersun Yanal, istatistiklerle eleştirilere cevap verdi. Yanal, sakatlıkların takımın ritmini etkilediği görüşünde...

Birçok veride Fenerbahçe lider

Bu sezon şampiyonluk hesapları yapan sarı-lacivertliler, bu sezon tüm istatistiklerde 29 verinin 25'inde lig birincisi olarak dikkat çekti.

Ersun Yanal, başarısız olduklarını düş

SÖZCÜ'nün ulaştığı verilerde Fenerbahçe, gol beklentisi, şut, net gol pozisyonu, kilit pas, topa sahip olma, 3. bölgede topla buluşma ve pas isabet, isabetli orta, topu geri kazanma süresi gibi alanlarda rakipsiz… Ersun Yanal da yakın çevresiyle yaptığı sohbette bu istatistiklerle takım olarak başarısız olmadıklarını belirtti.

Bireysel hatalar...

Tecrübeli hoca, bu kadar başarılı istatistiklere rağmen istenilen seviyede olamamasının en önemli nedenini bireysel hatalara bağlıyor.

Fenerbahçe fırsatları harcayan takımlardan biri

Sarı-lacivertliler, ceza sahasına en fazla giren, en fazla isabetli şut atan, en net pozisyonlara giren takım olmasına rağmen, meşin yuvarlağı üç direğin arasına geçirmekte zorlandı ve en fazla net fırsat harcayan 4. takım oldu.

Sakatlıklar da Fenerbahçe'yi etkiledi

Ersun Yanal, sakatlıklara şöyle dert yandı:

“Serdar'ın eli kırıldı. Tolgay ayak bileğinden 2 kez sıkıntı yaşadı. Hasan Ali ayak tabanından problem yaşadı. Dirar fıtıktan ameliyat oldu. Rodrigues ve Vedat, ayak bileğine darbe aldı. Emre'nin kaburgasında hasar oldu. Kruse'nin kasığında problem çıktı. Bunlardan kim etkilenmez ki!”

Senin için hazırladığımız haberler