AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Türk Hava Yolları Aydın Büyükşehir Belediyespor’dan Melis Yılmaz'ı Transfer Etti

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 06 May 2022 - 18:42 / Son Güncelleme : 06 May 2022 - 18:57

Türk Hava Yolları, Fenerbahçe altyapısından yetişen ve bir dönem Beşiktaş'ta da oynayan Melis Yılmaz’ı, Aydın Büyükşehir Belediyespor’dan transfer etti.

Önümüzdeki sezonda ülkemizi CEV Kupası’nda temsil edecek olan Türk Hava Yolları, Aydın Büyükşehir Belediyespor’dan Melis Yılmaz’ı transfer ettiklerini duyurdu. Melis Yılmaz, Fenerbahçe Opet altyapısından yetişmiş ve bir dönem Beşiktaş forması da giymişti.

Kulüp paylaşım yaptı

Sosyal medyadan paylaşım yapan Türk Hava Yolları, “Önümüzdeki sezon transferlerimize bir diğerini daha kattık. Başarılı libero Melis Yılmaz’ı kadromuza dahil ettik.” diyerek transferi açıkladı.

Melis Yılmaz: "THY yüksek hedefleri olan bir takım"

Melis Yılmaz, Türk Hava Yolları’na transfer olmasıyla ilgili, ”Öncelikle burada olmaktan dolayı çok mutluyum. THY yüksek hedefleri olan çok kaliteli oyunculara sahip çok iyi bir takım. Bende bu takımın bir parçası olacağım için mutlu ve gururluyum. Umarım sağlıklı ve başarılı bir sezon geçiririz. Bu formayla hem ligde hem de Avrupa’da takımıma elimden gelen en iyi desteği vermek için sabırsızlanıyorum.” dedi.

Melis Yılmaz'ın kariyeri

Tecrübeli libero kariyerine Fenerbahçe altyapısında başladı. Melis Yılmaz, 2015-2016 sezonunda kiralık olarak Beşiktaş’ta ve geçen sezon Aydın Büyükşehir Belediyespor’da mücadele etti.

Melis Yılmaz'ın, kariyerinde Türkiye Lig Şampiyonluğu, Türkiye Kupası Şampiyonluğu, Kupa Voley ve Cev Şampiyonlar Ligi üçüncülüğü bulunmakta.