• Diğerleri

Fenerbahçe yeni başantrenörü resmen açıkladı!

6 Haziran 2020 13:24- Son Güncelleme - 6 Haziran 2020 13:24
Google news abonelik
Fenerbahçe yeni başantrenörü resmen açıkladı!

Fenerbahçe HDI Sigorta Erkek Voleybol Takımı’nın yeni başantrenörü belli oldu.

Sarı lacivertli ekipten yapılan açıklamaya göre takımı bundan sonra 46 yaşındaki Erkan Toğan çalıştıracak.

Fenerbahçe’de son 1.5 yıldır takımında başında görev alan Mariusz Sordyl ile yollar 4 Haziran günü ayrılmıştı.

Erkan Toğan kimdir?

Yurt içinde ve yurt dışında birçok takımda mücadele eden Erkan Toğan, son olarak Avusturya’nın hotVolleys Vienna ekibine transfer olmuş ve burada geçirdiği bir sezonun ardından oyunculuk kariyerini noktalamıştı.

İlk olarak Avusturya Milli Takımı’nda yardımcı antrenör olarak görev alan Erkan Toğan, ardından Tomis Constanta ekibinde de yardımcı antrenör olarak çalıştı.

Sezonun devamında HotVolleys Vienna ekibinin Başantrenörü olarak göreve başlayan Toğan, takımı ile CEV Kupası’nda mücadele etti.

Teknik isim, 2014-2015 sezonunda Ziraat Bankası’nda, 2015-2017 yılları arasında da Halkbank’ta yardımcı antrenörlük yaptı. Halkbank ile iki kez Efeler Ligi şampiyonluğu yaşayan Erkan Toğan, 2017 yılında eğitimi için Avusturya’ya döndü.

2019 yılında Avusturya Ligi nde VCA Amstetten takımıyla 5.’lik yaşayan Toğan, yabancısız oynanan Avusturya Kupası’nda da final oynadı.

Bir dönem Türkiye Plaj Voleybolu Milli Takımı’nda antrenör olarak görev alan Toğan, halen Erkek Milli Voleybol Takımımızın Yardımcı Antrenörü olarak görev yapmaktadır.

Güvenlik kamerası bu kez gol sevincini çekti