Fenerbahçe'de büyük belirsizlik! Ali Koç ve yönetimi şaşkın...

12 Haziran 2018 12:08- Son Güncelleme - 12 Haziran 2018 12:08
Google news abonelik
Fenerbahçe'de büyük belirsizlik! Ali Koç ve yönetimi şaşkın...

Fenerbahçe’de Ali Koç başkanlığındaki yeni yönetim kurulu beklediğinden daha zorlu bir mali tablo ile karşı karşıya kaldı.

Ali Koç yönetimi ilk iş olarak kulübün mali durumunu net olarak ortaya koymaya çalışıyor. Bunun için yapılan ilk çalışmalar sonucunda yönetim mevcut mali tablo içinde nasıl ödeme yapıldığını tam olarak çözemedi. Gelirlerin büyük bölümünün temlikli olması sebebiyle kulübün; personel, sporcu maaşları ve borç ödemelerini nasıl yaptığı tam olarak anlaşılamadı.

Hep çözdü

Ödemelerle ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırmak için eski muhasebe yetkililerine danışıldı. Yönetimin görüştüğü kulübün muhasebe yetkilileri ise bu tip kriz durumlarında eski başkan Aziz Yıldırım’ a gittiklerini ve kendisinin bir şekilde sorunlara çözüm bulduğunu ifade etti.

İki hafta daha

Ali Koç ve ekibi 20 yıllık Aziz Yıldırım yönetiminin ardından kulübü tam olarak anlamaya çalışırken, bunun için görev dağılımı yapıldı. Buna göre oluşturulan gruplarda her bir yönetici tek tek şirketleri incelemeye başladı. Kapsamlı çalışmalarla kulüp bünyesindeki toplam 12 şirketin nasıl faaliyet gösterdiği, artı ve eksi yönleri ortaya çıkarılmaya çalışılıyor.

Sarı-lacivertli yöneticiler gerçek anlamda kulübün mali yapısını biraz olsun anlayabilmek için en az iki haftaya ihtiyaç duyduklarını kaydetti. Bu sürenin daha da uzun olabileceği ancak ilk etapta bilgi edinmek için en az iki haftaya ihtiyaç olacağının altı çizildi.

Başkan Ali Koç zaferle ayrıldığı kongre öncesi mali konulardaki sıkıntılar nedeniyle Aziz Yıldırım’ı eleştirirken, kulübü kapsamlı bir denetimden geçireceklerini açıklamıştı. (Milliyet)