Fenerbahçe'de eski yönetim 7 dava bıraktı!

19 Temmuz 2018 14:45- Son Güncelleme - 19 Temmuz 2018 17:45
Google news abonelik

(AJANSSPOR-ÖZEL) Fenerbahçe'de Ali Koç başkanlığındaki yeni yönetim, önceki dönemden kaynaklanan ihtilafları dikkâtle inceliyor.

Liverpool, Markovic transferiyle ilgili Fenerbahçe'den 677 bin 808 Euro ve ayrıca hazırlık maçı yapılmaması nedeniyle 1 milyon Euro talep ederken, bu iki konunun FIFA'da görüşüldüğü öğrenildi.

PSG'den transfer edilen Hollandalı Van der Wiel ile de iki dava bulunuyor. Açılan davaların birinde Van der Wiel'in doktoru Dr. Madina Turakulova'nın sahte rapor düzenlediği diğer davasının ise oyuncunun faizi ile birlikte kazandığı 245 bin Euro ile ilgili CAS'a yaptığı başvuru olduğu belirtildi.

Sarı lacivertlilerin bir diğer önemli davası ise Volkan Şen'e açıldı. Volkan'ın sözleşmesinin feshedilmesi ile ilgili 687 bin Euro alacağı bulunan Fenerbahçe, TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu kararını bekliyor.

Ayrıca Kayserispor'dan transfer edilen Serdar Kesimal'in sarı lacivertli kulübün verdiği 250 bin Euroluk alacağı olması nedeniyle FIFA nezlinde dava açtığı bildirildi.

Portekizli Nani de 429 bin Euro alacağı olması sebebiyle FIFA'da sarı lacivertli kulüp adına dava açtı.

Emmanuel Emenike'nin yetiştirme bedelinin ödenmediği için Fenerbahçe ile Nijerya kulübü Red Tigers'ın 492 bin 644 bin Euroluk davanın olduğu açıklandı.