AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe’de gündem yeni hoca ve transferler! Ali Koç karar verecek...

Ajansspor Editör
İsa
İlk Yayınlanma : 22 May 2021 - 12:36 / Son Güncelleme : 22 May 2021 - 12:48

Spor Toto Süper Lig 2020-21 sezonunu üçüncü sırada tamamlayan Fenerbahçe'de gündem yeni teknik direktör ve transferler. Başkanlığa adaylığını açıklayan Ali Koç, 1 Haziran'a kadar yeni teknik direktör konusunu çözmek istiyor.

Barış ŞEHİRLİOĞLU-AJANSSPOR

Süper Lig’de sezonu 3. sırada tamamlayan Fenerbahçe’de gözler yeni sezon planlamasına çevrildi. Sarı lacivertlilerde yeni teknik direktörün kim olacağı merak ediliyor. Hoca konusunu 1 Haziran’a kadar çözmek isteyen Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, kariyerli yabancı bir teknik adam ve Emre Belözoğlu arasında karar verecek.

Löw ve Dalic...

Hoca konusunda titiz davranan Başkan Koç’un listesinin başında Joachim Löw, Lucian Favre, Arsene Wenger, Zlatko Dalic yer alıyor. Haziran ayında başlayacak EURO 2020’de Löw Almanya Milli Takımı'nın, Dalic ise Hırvatistan Milli Takımı'nın başında bulunuyor. İki hoca da en erken şampiyona sonrası kariyerlerine yeni takımları ile devam edebilecek. Wenger ve Favre ise şu an herhangi bir takım çalıştırmıyor.

Sezon değerlendirmesi ve transfer planlaması

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, takımın başına getirilecek teknik adam ile ilgili tercihini, listede yer alan isimlerin yanı sıra Emre Belözoğlu ile yapacağı sezon değerlendirmesi ve transfer planlamasını yapılacak toplantıdan sonra karar verecek. 

6 oyuncu transferi..

Sarı-lacivertli takımda yeni sezon planlaması da belli olmaya başladı. Kanarya ilk etapta stoper, sağ bek, 2 santrfor, sol açık ve sağ açık bölgelerine transfer yapılması hedefleniyor.

Forvet ve savunma sıkıntısı

Sağ bek transferi Gökhan Gönül’ün futbol hayatına devam edip etmemesi kararının ardından netlik kazanacak. Santrforda ise başarılı bir sezon geçiren Enner Valencia bulunuyor. 

Gol yollarında büyük sıkıntı çeken Fenerbahçe’de bu sorun iki iyi golcü transferi ile çözüme kavuşturulacak. Kanatlara ise etkili olabilecek oyuncular takıma dahil edilecek. Stoperde de Atilla Szalai’nin yanına tecrübeli bir oyundu alınacak.