AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe'de ibre Emre Belözoğlu'ndan yana

Ajansspor Editör
Salim Manav
İlk Yayınlanma : 28 May 2021 - 13:06 / Son Güncelleme : 28 May 2021 - 13:13

Fenerbahçe'de yönetim, yeni sezon öncesinde teknik direktör sorununu çözüme kavuşturmak istiyor. Yabancı hoca adayları ile görüşen sarı lacivertlilerde şu anda ibre Emre Belözoğlu'ndan yana... İşte detaylar...

Barış ŞEHİRLİOĞLU-AJANSSPOR

Fenerbahçe’de yeni teknik direktör konusu çözüme kavuşuyor. Sarı lacivertli yönetimin hoca konusundaki planı tecrübeli yabancı bir teknik direktör ya da Emre Belözoğlu ile devam etmekten yanaydı. Fenerbahçe Başkanı Ali Koç geçtiğimiz günlerde yeni hocanın 1 Haziran’a kadar belli olacağını ifade etmişti. Fenerbahçe bu süreçte listedeki yabancı teknik adamlar ile temas sağladı.

Sarı lacivertlilerin listesinde Joachim Löw, Bruno Labbadia, Zlatko Dalic ve Lucien Favre bulunuyordu. Listedeki hocalar ile ön görüşme yapan Fenerbahçe yönetimi maliyetlerin fazla olması nedeniyle yabancı hoca konusunu rafa kaldırmak üzere. Sarı lacivertliler Türkiye Bankalar Birliği anlaşması gereğince 54 milyon Euro olan takım bütçesini 40 milyon Euro’ya indirmek zorunda.

Fenerbahçe'de ibre Emre Belözoğlu'na dönerken genç çalıştırıcının haziran ayı başında yeni hoca olarak duyurulması bekleniyor. Sarı lacivertlilerde transfer çalışmaları Emre Belözoğlu’nun isteği doğrultusunda yapılıyor.

Sağ bek transferi yapılacak

Fenerbahçe’de sağ bek, sol bek, stoper, santrafor ve kanat transferleri yapılması planlanıyor. Sarı lacivertlilerin önceliği geçen sezon sorun yaşanan santrfor ve stoper olacak. Fenerbahçe yine çok fazla bonservis bedeli ödemeden yeni oyuncuları kadroya katmaya çalışacak.