Fenerbahçe'de ilk ayrılık! Anlaşma sağlandı, kiralık gidiyor...

Özgür Koç
13.01.2024 - 11:45 | Son Güncellenme: 13.01.2024 - 12:13

Fatih Terim teknik direktörlüğünü yaptığı Panathinaikos, Fenerbahçe'den Samet Akaydin'i sezon sonuna kadar kiraladı. Fenerbahçe'nin transferden elde edeceği gelir ve sözleşme detayları da belli oldu.

Fenerbahçe'de ilk ayrılık! Anlaşma sağlandı, kiralık gidiyor...

AJANSSPOR - HABER

Leonardo Bonucci ve Rade Krunic'i kadrosuna katarak hızlı bir giriş yapan Fenerbahçe'de, ilk ayrılık da belli oldu. 

Fenerbahçe, Panathinaikos ile anlaştı

Fenerbahçe, 2022-2023 sezonunun devre arasında Adana Demirspor'dan 3.7 milyon euro karşılığnda kadrosuna kattığı Samet Akaydin'in transferi için Yunan ekibi Panathinaikos ile anlaştı.

Samet Akaydin sezon sonuna kadar kiralandı

Sarı lacivertliler, Fatih Terim'in teknik direktörlüğünü yaptığı Yunan ekibi Panathinaikos ile Samet Akaydin'in sezon sonuna kiralanması konusunda anlayştı.

Kiralama bedeli belli oldu. Satın alma opsiyonu var mı?

Fenerbahçe'nin bu transfer karşığılığında elde edeceği gelir de belli oldu. Haber Global'in haberine göre; Panathinaikos, Samet Akaydın için Fenerbahçe’ye 200 bin Euro kiralama bedeli ödeyecek. Sezon sonu satın alma opsiyonu ise yok.

Samet Akaydin yarım sezon 450 bin euro kazanacak

Fatih Terim'in yönetimindeki Yunan kulübü tecrübeli savunmacıya yarım sezon için net 450 bin Euro ödeyecek. Kupa kazanılması durumunda ise Samet’e 100 bin Euro da bonus verilecek.

Sözleşmesi 2026'da bitiyor

Fenerbahçe ile geçtiğimiz sezon 23 resmi karşılaşmada görev yapan Samet Akaydin, bu sezon ise 11 karşılaşmada forma şansı buldu. 29 yaşındaki futbolcunun sözleşmesi 30 Haziran 2026'da sona eriyor.

Senin için hazırladığımız haberler