Fenerbahçe’de Koç-Yıldırım zirvesi gerçekleşecek mi?

13.05.2021 - 13:31 | Son Güncellenme: 14.05.2021 - 10:14

Fenerbahçe'nin mevcut başkanı Ali Koç ile eski başkan Aziz Yıldırım'ın bir araya gelmesi için Vefa Küçük devreye girdi. Peki Koç ve Yıldırım görüşme yapacak mı? İşte detaylar...

Barış ŞEHİRLİOĞLU-AJANSSPOR

Ramazan Bayramı’nda Fenerbahçe’de gözler mevcut Başkan Ali Koç ile eski Başkan Aziz Yıldırım’a çevrildi. Nisan ayında yapılan Yüksek Divan Kurulu Toplantısında Başkan Vefa Küçük iki başkanın buluşarak kırgınlıkların sona ermesi talebini iletmişti. Peki Koç-Yıldırım zirvesi gerçekleşecek mi? Detaylar haberde...

Vefa Küçük'ün birlik çağrısı

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük toplantıda, “Önümüzde Ramazan Bayramı var. Kırgınlıkların bitmesi gereken bir bayram. Eski başkanımız Aziz Yıldırım ile başkanımız Ali Koç arasındaki kırgınlığın da sonlanmasını diliyorum. Aziz Başkanım bayramın hangi gününde ve saatinde müsait olduğunu bize bildirirse sayın başkanla ziyaret etmeyi temenni ediyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

Yıldırım henüz gün bildirmedi

Eski Başkan Aziz Yıldırım’ın şu ana kadar görüşme için herhangi bir gün vermediği öğrenilirken kulüpte ziyaret için bir planlama bulunmuyor.

Ali Koç: "Biz her türlü diyaloğa açığız"

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Yüksek Divan Kurulu Toplantısında eski Başkan Aziz Yıldırım ile ilgili olarak, “Ben 6 yıl başkanımızla görev aldım. Beraber mücadele ettik. Güzel de günlerimiz oldu mutsuz da günlerimiz oldu. Aziz Yıldırım ile omuz omuza mücadele verdik. Kendisinin kulübümüz ve Türk sporu adına yaptıklarına en yakın tanıklarından biriyim. Geçmiş seçim ve ondan sonraki bizim dönemimizde yaşanan olaylardan dolayı anlaşmazlıklar olabilir. İnsanlık hali son derece doğal. Biz her türlü diyaloğa açığız. Bizim dönemimizde başkanımız Aziz Yıldırım'a saygıda kusur etmemek içinde her türlü hassasiyet gösterilmiştir. Burada hiçbir şekilde bir yanlışımız olmadığına inanıyorum." demişti.

Ali Koç ile Yıldırım'ın arası seçim döneminde açılmıştı

3 Haziran 2018’de yapılan seçimi mevcut Başkan Ali Koç, eski Başkan Aziz Yıldırım’a karşı 16 bin 92 oy alarak kazanmıştı. Seçim sürecinde ve seçimin gerçekleştirildiği kongrede ikili arasında gerginlikler yaşanmıştı. Yaşanan gerginlikler sonucunda Koç ile Yıldırım’ın arası açılmıştı.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler