Fenerbahçe'de koronavirüs test sonuçları açıklandı!

Süper Lig'de kalan 8 hafta öncesi hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe, düzenli olarak koronavirüs testi yaptırmaya devam ediyor. Sarı-lacivertliler, son test sonuçlarını açıkladı.
2 Haziran 2020 10:10- Son Güncelleme - 2 Haziran 2020 13:23
Google news abonelik

AJANSSPOR

Süper Lig'de koronavirüs salgını sonrası kaldığı yerden devam edecek lig öncesi hazırlıklarını sürdüren Fenerbahçe'ye test yapılmıştı. Fenerbahçe'de koronavirüs test sonuçları belli oldu.

Test sonuçları negatif çıktı

Sarı-lacivertli kulüp, futbolculara, teknik heyet ve idari heyete yapılan testin negatif çıktığını duyurdu. 

Fenerbahçe'nin test sonucu açıklaması

Fenerbahçe'den yapılan açıklamada, "Dün Futbol A Takımımızın oyuncularına, teknik ve idari heyetine, TFF Hasan Doğan Milli Takımlar Kamp ve Eğitim Merkezi’nde bulunan personelimize yapılan COVID-19 PCR testinde tüm sonuçlar negatif çıkmıştır. Kamuoyunun bilgisine sunarız" ifadelerine yer verildi.

Burhan Kızılhan'ın testi pozitif çıkmıştı

Burhan Kızılhan'ın testi pozitif çıkmıştı

Hatırlanacağı gibi Fenerbahçe Genel Sekreteri Burhan Kızılhan, test sonucunun pozitif çıktığını ve durumunun iyi olduğunu açıklamıştı.

Test sonuçlarının negatif çıkması rahat nefes aldırdı

Daha önce basketbol takımında pozitif vakalar bulunan Fenerbahçe'de Mayıs ayında ise 1 tesis çalışının testinin pozitif çıktığı ifade edilmişti. Tüm test sonuçlarının negatif çıkması, sarı-lacivertlilere rahat bir nefes aldırdı.

Toplamda 11 vakaya rastlanmıştı

Fenerbahçe'de pandemi sürecinde 20 Mart 2020 tarihinden bu yana bazı şubelerde vakalara rastlanmıştı. Futbol takımında 1 futbolcu ile 1 sağlık heyeti ve 2 idari çalışanı olmak üzere 4, basketbol şubesinden 2 basketbolcu, 1 teknik ekip çalışanı ve 2 idari personel olmak üzere 5, boks şubesinden 1 sporcu ve Genel Sekreter Burhan Kızılhan ile birlikte toplam 11 vakaya rastlanmışt

LeBron James - Ters Değirmen Smaçları | NBA 2015/16 - 2019/20