• Diğerleri

Fenerbahçe'de Tayfun Korkut sürprizi! Ersun Yanal'a da bildirildi...

7 Aralık 2018 15:25- Son Güncelleme - 7 Aralık 2018 12:27
Google news abonelik

Fenerbahçe yöneticileri her konuda anlaştıkları Ersun Yanal’a, “Tayfun Korkut’la da görüştükten sonra kararımızı size bildireceğiz” dedi. Yönetimin birinci tercihi olan Yanal beklemeye geçerken, son kararı başkan Ali Koç verecek.

Phillip Cocu sonrası ‘teknik sorumlu’ görevine getirilen Erwin Koeman’ın beklenen performansı gösterememesi üzerine yeniden teknik direktör arayışına giren Fenerbahçe’de Ersun Yanal ve Tayfun Korkut isimleri ön plana çıktı. Sarı lacivertli yöneticiler, A Planı olarak düşünülen Yanal ile önceki gün bir görüşme yapıp, resmi tekliflerini sundu.
Yaklaşık bir saat süren görüşmede karşılıklı tüm şartlarını konuşan Fenerbahçe yöneticileri ve Ersun Yanal, 1.5 yıllık sözleşme üzerinden prensipte anlaşma sağladı. Sarı lacivertliler hemen her konuda söz kestikleri Yanal’a, son sözü söyleyecek ismin başkan Ali Koç olduğunu ve ayrıca gündemlerinde Tayfun Korkut’un da olduğunu açıkça ifade etti.

YANAL TELEFONLARINI KAPATTI, FENERBAHÇE YÖNETİMİ SESSİZ

YANAL TELEFONLARINI KAPATTI, FENERBAHÇE YÖNETİMİ SESSİZ

Son olarak Bundesliga takımlarından Stuttgart’ta teknik direktörlük yapan Korkut ile de görüşüldükten sonra kesin karara varılacağı bilgisi Yanal’a aktarıldı. Bu gelişme sonrasında gözler Tayfun Korkut ile yapılacak toplantıya çevrildi. 1-2 gün içerisinde gerçekleşmesi beklenen bu zirvenin ardından sarı lacivertli yöneticiler her iki teknik adamla yaptıkları görüşmelerin içeriğini başkan Ali Koç’a bildirecek.

Öte yandan Ersun Yanal, önceki gün gerçekleşen transfer görüşmesinin ardından telefonlarını dış dünyaya kapatırken, sarı lacivertli yönetimin konuyla ilgili olarak medyada çıkan haberlere karşı sessiz kalması dikkat çekiyor.

"COCU'NUN SÖZLEŞMESİNİN FESHİ İÇİN UEFA BEKLENİYOR" İDDİASI

"COCU'NUN SÖZLEŞMESİNİN FESHİ İÇİN UEFA BEKLENİYOR" İDDİASI

Fenerbahçe taraftarları da bu konudaki gelişmeleri büyük heyecanla takip ediyor. Ersun Yanal’ın göreve getirilmesi için sosyal medyada uzun süre önce kampanya başlatan bazı taraftarlar bu yöndeki çalışmalarını iyice yoğunlaştırdı. Diğer taraftan 28 Ekim’de görevine son verilen eski teknik direktör Phillip Cocu ile yapılan sözleşmenin henüz feshedilmemesi kafalarda soru işaretleri oluşmasına yol açtı. Yaygın olan bir iddiaya göre Fenerbahçe yönetimi, Cocu’ya tazminat olarak 1 yıllık maaşını ödemek zorunda.

Ocak ayında UEFA Kulüp Lisans Kurulu’nun mali denetimine girecek olan sarı lacivertli yönetim, Cocu’ya vereceği parayı bir sonraki denetim dönemine sarkıtmak istediği için sözleşmeyi henüz feshetmedi. Türkiye Futbol Federasyonu kurallarına göre bir kulüp, mevcut teknik direktörün mukavelesini feshetmeden yeni bir teknik adamla sözleşme imzalayamıyor. Fenerbahçe Kulübü’nde teknik direktörlük ile ilgili tüm bu soruların en geç bir hafta içerisinde cevaplarını bulması bekleniyor.

ALİ KOÇ: EKSİKLERİ GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Dergisi’ndeki başyazısında, devre arasında transfer yapacaklarına işaret etti. Koç özetle şöyle dedi: “Süper Lig’de aldığımız sonuçlar ve lig tablosunda bulunduğumuz yer bir o kadar mutsuzluk verici ve kabul edilemez durumda. Devre arasına kadar olabildiğince üst noktalara çıkıp sezon ortası kampına gitmek istiyoruz. Devre arasında da iyi bir hazırlık dönemi geçirerek ikinci yarıya çok daha mücadeleci ve oyun kalitesi yüksek bir takım kimliğiyle başlamak ilk hedefimizdir. Bizler de yönetim olarak sezonun ikinci yarısına hızla hazırlanmaya devam ediyoruz. Takımımızın çıkışa geçebilmesi için gerekli tüm eksiklikleri tespit edip bunların giderilmesine yönelik çalışmalarımız sürüyor.” (Hürriyet)

En İyi Asistler | Bundesliga (2019/20 - 01-25. Hafta)