AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Fenerbahçe'de Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar Mazbatasını Aldı

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 21 Nis 2022 - 17:27 / Son Güncelleme : 21 Nis 2022 - 17:45

Fenerbahçe'de Yüksek Divan Kurulu Başkanı olarak seçilen Uğur Dündar ve kurul üyeleri, mazbatalarını aldı. Vefa Küçük ile Ali Koç Dündar'ı tebrik etti.

AJANSSPOR HABER

Fenerbahçe'de geçtiğimiz günlerde yapılan seçim sonucu Yüksek Divan Kurulu Başkanı olarak seçilen Uğur Dündar ve kurul üyeleri, mazbatalarını aldı.

Kulüp binasında gerçekleştirilen törene Yüksek Divan Kurulu Başkanlığı'na seçilen Uğur Dündar, Fenerbahçe Başkanı Ali Y. Koç, Genel Sekreter Burak Çağlan Kızılhan, Yönetim Kurulu Üyesi Bekir İrdem, Yüksek Divan Kurulu Eski Başkanı Vefa Küçük, Seçim Divan Kurulu Başkanı Talat Yılmaz ile kurul eski ve yeni üyeleri katıldı.

Mazbataları Ali Koç verdi

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar ve Kurul Üyeleri Mithat Yenigün, İsmail Tepecik, Zehra Didem Üretmen ve Elizabet Uğurlu'ya mazbatalarını Başkan Ali Y. Koç ve Seçim Divan Kurulu Başkanı Talat Yılmaz verdi.

Dündar: "Çok büyük sorumluluk üstlendik"

Yüksek Divan Kurulu Başkanı Uğur Dündar, YDK Eski Başkanı Vefa Küçük ve Başkan Ali Y. Koç, FB TV'ye açıklamalarda bulundu. Uğur Dündar, şunları söyledi: "Fenerbahçeliliği babadan devralmış bir Fenerbahçe sevdalısı olarak hayatımın en heyecan verici anlarından birini yaşıyorum. Çok büyük bir sorumluluk üstlendik. Bunu gerektiği şekilde yerine getirmek için gayret göstereceğiz."

"Amacımız kulübümüzün birlik ve bütünlük içinde yücelmesine ve büyük başarılara ulaşmasına katkıda bulunmak. Bu vesileyle bizden önce çok değerli hizmetler veren Yüksek Divan Kurulu Başkanı Sayın Vefa Küçük’e yaptığı her şey için sonsuz teşekkürler etmek istiyorum. Katkıları, eleştirileri, önerileri bekliyoruz. Biz, bir ekibiz ve Sayın Vefa Küçük’ü de ekibin dışında görmüyoruz.”

Küçük: "Nöbet devir teslimi yapıyoruz"

Dündar'ın ardından konuşan Vefa Küçük ise, şu ifadelere yer verdi: "Fenerbahçe’de bugün bir nöbet devir teslimi yapıyoruz. 8 senedir şerefle, şanla, gururla taşıdığım Yüksek Divan Kurulu Başkanlığını lise arkadaşım ve rakibim, sandıktan galip olarak çıkan Uğur Dündar’a devretmenin mutluluğunu yaşıyorum."

"İnşallah seçimden önce söylediğimiz her şey unutulur"

"İnşallah seçimden önce söylediğimiz her şey unutulur. Kendisine ve ekibine başarılar diliyorum. Hepimiz Fenerbahçeliyiz. Fenerbahçe için var olduk, bundan sonra da Fenerbahçe’ye hizmet etmekten bir dakika, bir saniye dahi geri kalmadan ben hizmete bir üye olarak devam edeceğim. Yeni seçilen başkana ve heyetine sonsuz başarılar diliyorum. Benden daha iyi yönetmelerini bekliyorum. Yönetemezlerse de karşılarında ilk muhalefeti benim yapacağımı buradan beyan ediyorum.”

Koç: "Sonunda bir araya gelebildik"

Son olarak Fenerbahçe Başkanı Ali Koç konuştu. Koç şunları kaydetti: “21 Nisan Perşembe, sonunda bir araya gelebildik. Seyahatler, maçlar, başkanlarımızın takvimi… Resmi mazbata törenimizi şimdi yapmış oluyoruz. Bu mazbata töreninden sonra Uğur Bey ve ekibine başarılar diliyorum, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

"8 sene boyunca uyum içinde çalıştık"

"İnşallah beraber camiamıza nice katma değerler sağlarız. Vefa Bey’e özelikle teşekkür etmek istiyorum. 8 sene boyunca uyum içinde çalıştık. Kendisini yönetimdeyken de tanırdım ama şimdi çok daha yakın tanıdım. Fenerbahçeliliğinden bahsetmeme gerek yok ama uyum içinde buralara kadar geldik. Seçimimizi yaptık. Seçimimiz bence örnek bir seçim oldu."

"Tüm adaylar uyum içinde zaman zaman birbirlerine kızsalar da bence Fenerbahçe camiasını yaptığı seçimler arasında örnek gösterilecek hatta tüm camialara örnek gösterilecek bir seçim süreci yaşadık. Sonuçlandı. Sonucu itibarıyla 8 yıllık başkanlığı götüren Sayın Vefa Bey’e teşekkür ediyoruz. Kazanan Sayın Uğur Dündar’ı da tebrik ediyoruz. Hayırlı, uğurlu olsun."

"O dönem kimse yanımızda değildi"

"Ben, Vefa Bey ile ilk olarak tatsız bir ortamda tanıştım. Seçimde de söylemiştim; 4 Temmuz yanılmıyorsam ya da 5 Temmuz. Galiba 4 Temmuz Pazartesi günüydü. 2011 yılında her şey bize karşıyken, herkes bize karşıyken camiamızın akil insanları arasında ilk buraya gelen kişiydi. Ve bu odada oturduk tartıştık, beyin fırtınası yaptık. O süreçte hep yanımızda oldu. Onun için de özellikle teşekkür etmek istiyorum. Çünkü o dönem kimse yanımızda değildi. Çok az insan yanımızdaydı. Hele ilk günlerde kimse değildi. Dolayısıyla onun için de her zaman müteşekkirim. Hem bir taraftar olarak hem bir camianın mensubu şimdi de başkanı olarak teşekkür etmek istiyorum."

"Uğur Bey seçim süreci boyunca bir vizyon çizdi"

"Uğur Bey de seçim süreci boyunca bir vizyon çizdi, yapmak istediklerini söyledi. İnşallah onların çoğu hiç değilse bir kısmı gerçekleşir ve o şekilde de Yüksek Divan Kurulu'nda taze kanla camiamıza hep beraber katma değer yaratırız. Heyetinize de hayırlı, uğurlu olsun diyorum. Mithat Bey (Yenigün) zaten hepimiz biliyoruz. Mithat Bey yuvaya geri dönüyor. Diğer üyelerin de yolu açık, şansı bol olsun diyorum. Uğur Bey’in de dediği gibi artık rekabet yok, hepimiz aynı gemideyiz. Vefa Bey’e de eminim ki danışacağımız zamanlar olacaktır. Her şey için teşekkür ediyorum. Camiamız için hayırlı olsun istiyorum.”