Fenerbahçe'den açıklama

Feride Kara
29.04.2022 - 20:04 | Son Güncellenme: 29.04.2022 - 21:16

Fenerbahçe bu akşam resmi internet sitesinden A Spor ekranlarında yer alan Ulaş Uğraş Özdemir'e sert ifadelerle tepki gösteren bir duyuru yayınladı.

Fenerbahçe'den açıklama

Fenerbahçe bu akşam resmi internet sitesinden A Spor ekranlarında yer alan Ulaş Uğraş Özdemir'e sert ifadelerle tepki gösteren bir duyuru yayınladı.

Ulaş Uğraş Özdemir tepkisi

"A Spor kanalında ekrana çıkarılan Ulaş Uğraş Özdemir isimli şahsın, canlı yayında hain terör örgütü tarafından sahte delil oluşturarak yürütüldüğü ülkemizin en üst yargı organı tarafından KUMPAS olarak tasdiklenen davayı referans göstererek kulübümüzü hedef aldığı yayın son derece hadsizdir.

Dün yaptığımız açıklamada “3 Temmuz’un bir kumpas olduğunu reddetmenin, buna karşıt görüş taşımanın, Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına kast eden FETÖ’yü meşrulaştırmaktan, halkı kin, nefret ve kutuplaşmaya sevk etmekten başka bir anlam taşımadığını vurgulamıştık.

A Spor kanalını uyarmıştık

Adı geçen şahsın amacı toplumsal kutuplaşmayı derinleştirerek halkı kin ve nefrete teşvik etmektir. Bu konudaki emsal yargı kararları doğrultusunda ilgili hadsiz şahsa yönelik tüm hukuki adımlarımızı atacağımızı açıklıyoruz.
 
Bununla birlikte A Spor kanalına daha önce bu yönde beyanları bulunan yorumcularının söylemleri nedeniyle defalarca kez uyarılarda bulunmuştuk.

İlgini Çekebilir
Ali Koç transferde gözünü kararttı! "Yeni Pogba" Fenerbahçe'ye geliyor
Habere Git

Bu tür yayınlara son verilmesini bekliyoruz

Her seferinde yaşanan bu durum için üzüntülerini ifade eden ilgili kanalın, sorumlu yayıncılık ilkesi ile hareket etmesini, bu ve benzer söylemler içeren yayınlara derhal son verilmesini bekliyoruz.

 

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler