Fenerbahçe'den dev pankart! Tarihe geçti...

23 Nisan 2020 12:36- Son Güncelleme - 23 Nisan 2020 12:43
Google news abonelik

Fenerbahçe Spor Kulübü 23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı kutlamalarıyla ilgili resmi sitesinden video paylaşımı yaptı. Sarı lacivertliler Mustafa Kemal Atatürk'ün 23 Nisan 1920'de açılan kurucu meclis önündeki pankartını maraton tribününe astı.

AJANSSPOR - HABER

Pankart 95 metre genişliğe, 35 metre yüksekliğe ve 520 kilogram ağırlığında. Fotoğrafın Üretim ve dikimi 48 saat, basımı 24 saat sürerken 6 kişilik dağcı ekibin yardımıyla 8 saatlik bir çalışmanın ardından stada asıldı.

Asılan özel fotoğraf bugüne kadar asılan en büyük pankart olarak da kayıtlara geçti.

Videoda iki küçük çocuk Ülker stadında mesajlarını iletirken daha sonra Fenerbahçe Başkanı Ali Koç gelerek 23 Nisan'ı kutlayan mesaj verip ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü andı.

"Bugün, stadımıza bayramımızı kutlamak için geldik. Ve Kalpleri bizimle olan milyonlar var yanımızda! Ne büyük onur, nasıl bir gurur...

Bu fotoğraf; Atamızın önderliğinde, bağımsız Türk devletinin temel taşı, milli egemenliğimizin simgesi olan meclisimizin açıldığı gün...
Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar yaşaması ve çocuklarımıza eşsiz bir gelecek bırakmak için yaptı her şeyi. Minnettarız, bizim için, ülkemiz için yaptıklarına.

Atam! Bizlere bıraktığın güzel ülkemizin geleceği, aydınlık yüzümüz olan çocuklarımıza; çocuklarımız bize emanet!"

Aydınlık100ümüz etiketiyle yayınlanan videoda Ülker stadında bulunan Başkan Ali Koç ve iki çocuk Atamıza “İzindeyiz, İlelebet” diyerek sözlerini tamamladılar.

Görüntülerde 23 Nisan ile ilgili Fenerbahçe kulübüne ülkemizin çeşitli şehirlerinden iletilen küçük çocukların bayram sevinci mesajları da yer aldı.
Videoda ayrıca 8 farklı ülke, 61 farklı şehirden Fenerbahçe'ye ulaştırılan 3338 adet 23 Nisan videosunun kolajları yer aldı.

Fenerbahçe'nin paylaşımı