Fenerbahçe'den Fatih Altaylı'ya cevap! TFF'ye seslendi...

Akın Ungan
28.11.2023 - 16:52 | Son Güncellenme: 28.11.2023 - 22:45

Fenerbahçe, gazeteci Fatih Altaylı'nın Süper Kupa finalinin Suudi Arabistan'da oynanmasını Ali Koç'un istediğine yönelik iddiası üzerine açıklama yaptı.

Fenerbahçe'den Fatih Altaylı'ya cevap! TFF'ye seslendi...

AJANSSPOR HABER

Gazeteci Fatih Altaylı, Süper Kupa finalinin Suudi Arabistan'da oynanmasını Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un istediğini iddia etti. Sarı-Lacivertli kulüp, Altaylı'ya cevap verdi. Yapılan açıklamada, Suudi Arabistan kararının nasıl verildiği ile ilgili gerçeklerin duyurulması için Türkiye Futbol Federasyonu'na (TFF) seslenildi.

"Şaşırdık mı? Şaşırmadık…"

Açıklamada, Her başı sıkıştığında, işine geldiğinde, Başkanımız Ali Y. Koç’u hedef gösterme refleksi sergileyen Galatasaray camiası alışılagelmiş davranışının yeni bir örneğini daha, Süper Kupa Finali’nin Suudi Arabistan’da oynanması konusunda bugün Fatih Altaylı üzerinden göstermiştir. Şaşırdık mı? Şaşırmadık…" denildi.

"Tüm gerçekler ortaya çıkacaktır"

Açıklamanın devamında, "Güya Süper Kupa Finali’nin Suudi Arabistan’da oynanması Ali Y. Koç’un önerisi ve fikriymiş! Ağustos ayının son günlerinde başlayan ve bugüne kadar gelen süreç zarfında yaşananlar ile ilgili tüm gerçekler tabii ki apaçık bir şekilde ortaya çıkacaktır. O gün geldiğinde, kimin ne duruş sergilediği görülecektir" ifadeleri kullanıdı.

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe'den açıklama: Karagümrük'ün %100 penaltısı...
Habere Git

"TFF'nin gerçekleri açıklamasını rica ediyoruz"

Son olarak, "Türkiye’de futbolun amiri olan Türkiye Futbol Federasyonu’nun süreç ile ilgili gerçekleri ivedilikle açıklamasını özellikle rica ediyoruz" denildi.

Süper Kupa maçı nerede oynanancak?

Süper Lig şampiyonu Galatasaray ve Ziraat Türkiye Kupası şampiyonu Fenerbahçe arasıdna oynanacak karşılaşma 29 Aralık saat 20.45'te Suudi Arabistan'ın Riyadh kentindeki Al-Awwal Park Stadyumu'nda oynanacak.

Süper Kupa maçı hangi kanalda yayınlanacak?

İstanbul derbisine sahne olacak Süper Kupa maçı ATV ekranlarından seyircilere ulaşacak.

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe'den açıklama: Karagümrük'ün %100 penaltısı...
Habere Git
Pasif Maden İmparatorluğu
4.4
Senin için hazırladığımız haberler