Fenerbahçe'de Ferdi Kadıoğlu'nun satış bedeli belli oldu! Rekor bonservis

Ali Bozkurt
19.11.2023 - 20:27 | Son Güncellenme: 19.11.2023 - 20:30

Süper Lig devi Fenerbahçe'de Başkan Ali Koç'un her geçen gün performans olarak yükselen Ferdi Kadıoğlu için beklediği bonservis bedeli belli oldu. Detaylar...

Fenerbahçe'de Ferdi Kadıoğlu'nun satış bedeli belli oldu! Rekor bonservis

Aygün ÖZİPEK - AJANSSPOR ÖZEL

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç döneminde Eljif Elmas 16, Vedat Muriqi 20, Kim Min-Jae 18.6, Bruma 6.5, Allahyar 4.5 ve Arda Güler'i 20+10 milyon Euro'ya transfer oldu. Ali Koç döneminde Sarı-Lacivertliler'in 85.6 milyon Euro'luk (yaklaşık 645 milyon TL) rekor satış gedrçekleştirdi. Şimdi de sırada bir çok kulübün transfer listesinde bulunan Ferdi Kadıoğlu var. Kanarya'nın Ferdi'den beklentisi 45 milyon Euro.

Ali Koç, döneminde rekor satışlar oldu

Fenerbahçe, Başkan Ali Koç döneminde yaptığı futbolcu satışları ile öne çıktı. Son olarak 18 yaşındaki yıldız futbolcu Arda Güler, La Liga ekibi Real Madrid’e 20 milyon Euro bonservis bedeli ve 10 milyon Euro bonus ile sonraki satıştan yüzde 20 pay ile transfer oldu. Son yıllarda futbolcu satışlarından önemli bir kar sağlayan Fenerbahçe; Arda, Vedat Muriqi ve Kim Min-jae transferlerinden de ciddi kazançlar elde etti.

Vedat 5.6 milyona alındı 20 milyona gitti

Vedat Muriqi’i Çaykur Rizespor’dan 5,6 milyon Euro ile alan Fenerbahçe, oyuncuyu 20 milyon Euro ile Lazio’ya satmıştı.

Kim Min 3 milyondan 18 milyona

Sarı lacivertliler, Beijing Guoan’dan 3 milyon Euro bonservis bedeli ile aldığı Kim Min-jae’yi de 18,05 milyon Euro bedelle geçen sezon başında Napoliye satmıştı.

Ferdi için rekor beklenti

Şimdi ise gözler Ferdi Kadıoğlu’na çevrildi. Arsenal başta olmak üzere Napoli ve Inter gibi dünya devlerinin transfer listesinde yer alan Ferdi'yi yönetim 45 milyon Euro ile satmayı planlıyor.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler