Fenerbahçe'den Dursun Özbek'e yanıt! G.Saray jet hızıyla karşılık verdi

İsa Kethüda
28.02.2024 - 17:21 | Son Güncellenme: 28.02.2024 - 17:46

Süper Lig takımlarından Fenerbahçe Spor Kulübü, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in dün yapmış olduğu açıklamalara yanıt verdi. İşte detaylar.

Fenerbahçe'den Dursun Özbek'e yanıt! G.Saray jet hızıyla karşılık verdi

AJANSSPOR-HABER

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe Spor Kulübü, Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in dün yapmış olduğu açıklamalara resmi internet sitesi üzerinden yanıt verdi. Sarı-Lacivertli kulüp ayrıca başkan Dursun Özbek için İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Galatasaray Spor Kulübü de, Fenerbahçe'nin açıklamasına anında karşılık verdi. İşte detaylar.

Sarı-Lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek’in Kulübümüz hakkında dün sarf ettiği bazı ifadeler nedeniyle bu açıklamayı yapıyoruz.

Öncelikle belirtmek isteriz ki ne Dursun Özbek’in ne de mevcut Galatasaray yönetiminin sportmence veya hiç değilse ahlaki sınırlar içerisinde bir rekabet sürdürmelerini zaten beklemiyoruz.

Kulübün kamu vicdanında şaibeli bir konumda olduğu açıktır

Bahsi geçen kulübün kültürü; sportif rekabete değil, kayrılmaya, korunup kollanmaya, imtiyazlı davranılmaya dayalıdır. Ancak, ne kadar korunup kollansa da bu kulübün kamu vicdanında şaibeli bir konumda olduğu açıktır.

İlgini Çekebilir
İtalyan basını duyurdu! Napoli'den Fenerbahçe'nin yıldızına transfer kancası!
Habere Git

“Duayla himmetle ayağa kaldırılma çabasını” birbirine karıştırıyor

3 Temmuz’un üzerinden yaklaşık 13 yıl geçtikten sonra FETÖ taktik ve usullerini kullanarak, şanlı Kulübümüze karşı yeni bir tezgah kurmaya yeltenebilmeleri de geçmişten gelen karakterlerinin bugüne kalan mirasıdır.

Öyle anlaşılıyor ki Dursun Özbek, hangi Kulübün FETÖ’nün doğrudan hedefi olduğunu ve hangi Kulübün ise bu saldırıdan istifade etmeye çalışarak,

“Duayla himmetle ayağa kaldırılma çabasını” birbirine karıştırıyor.

Fenerbahçe şanlı tarihi boyunca şampiyonluk posterlerinden oyuncu silmedi

Buradan bu şahsa bir kez daha hatırlatıyoruz;

Fenerbahçe şanlı tarihi boyunca şampiyonluk posterlerinden oyuncu silmedi, belgesellerden görüntü çıkarmak zorunda kalmadı.

Hatırlatmak zorundayız çünkü, en iyi bildikleri şekilde; ayıplarıyla yüzleşmek ve toplumdan özür dilemek yerine, algı manipülasyon ve yalanlarla, pek çok konuda da olduğu gibi, kendilerinden bildikleri işi planlı şekilde başkasına yıkmaya çalışmaktalar.

Dursun Özbek olmak üzere herkese buradan açıkça sesleniyoruz

Bu sebeple, dün sarf edilen sözleri bir “deli saçması” veya “ahmakça ifadeler” olarak değil, bilinçli bir tuzağın işaret fişeği olarak değerlendiriyoruz.

Hain bir örgütten öğrendikleri numaralarla Fenerbahçemize zarar verebileceğini düşünen başta Dursun Özbek olmak üzere herkese buradan açıkça sesleniyoruz:

İlgini Çekebilir
Manchester'da sezon sonu gönderilecek futbolcuların listesi yayınlandı! Altay Bayındır...
Habere Git

Hain FETÖ örgütüne karşı, camiasıyla tek başına ilk direnen ve alçakça emellerini kursaklarına tıkayan Fenerbahçemizin mücadele gücü ve kararlılığı ilk günkü gibi devam etmektedir.

Buna yeltenenler oldukça da bu şanlı camianın her bir mensubu geçmişten gelen azmiyle bu alçakça saldırıların sahipleriyle bugün de ilk günkü hırsıyla mücadele etmekten geri durmayacaktır.

Hain emeller taşıyanları yaptıklarına pişman etme konusunda kararlıyız

Sportif rekabete ve sportmence mücadeleye sonuna kadar inanıyoruz.

Bununla birlikte Kulübümüzün DNA’sını Kurtuluş Savaşı’nın mücadele ruhu ve en zorlu şartlarda bile milli bütünlüğümüze ve değerlerimize sahip çıkma misyonu oluşturmaktadır.

DNA’mızdan gelen bu kuvvetli gücümüzle hain emeller taşıyanları yaptıklarına pişman etme konusunda kararlıyız.

Camiamıza ve kamuoyuna saygıyla duyurulur" ifadelerine yer verildi.

Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye jet yanıt

Galatasaray Spor Kulübü de, Fenerbahçe'nin açıklamasına jet hızıyla sosyal medya hesaplarından yanıt verdi. Sarı-Kırmızılı kulüpten yapılan videolu paylaşımda, “Hiç boşuna uğraşmayın çünkü içinde bulunduğunuz ateş üfleyerek sönmez” ifadeleri kullanıldı.

Fenerbahçe'den flaş suç duyurusu

Fenerbahçe Spor Kulübü, bir açıklama daha yaptı ve Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Dursun Özbek için İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduklarını duyurdu.

Sarı-Lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, "Galatasaray Spor Kulübü Başkanı şahsın, 27.02.2024 ve 06.11.2023 tarihinde yaptığı haddini, sınırını aşan, toplumu kin ve düşmanlığa teşvik etme niteliğindeki açıklamaları kamuoyunun malumudur. İlgili şahıs hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulduğunu kamuoyunun bilgisine sunarız" denildi. 

Senin için hazırladığımız haberler