Fenerbahçe'den Kruse'ye 160 milyonluk dava

Fenerbahçe, Max Kruse'nin sözleşmesini haksız bir şekilde feshettiği gerekçesiyle dava açtı. Peki, Fenerbahçe'nin Kruse'ye açtığı davanın ücreti ne kadar? İşte detaylar....
31 Ağustos 2020 11:07- Son Güncelleme - 31 Ağustos 2020 11:07
Google news abonelik

Barış ŞEHİRLİOĞLU-AJANSSPOR

Fenerbahçe ile Max Kruse arasındaki sözleşme feshi sorunu yeni bir boyut kazandı.

Sarı lacivertlilerin Hukuk ekibi Alman futbolcunun şikayeti üzerine madde madde açıklayarak 5-6 sayfalık savunmasını FIFA'ya gönderdi.

Fenerbahçe, orta saha oyuncusu ile ilgili karşı hamle yaparak 160 milyon TL'lik FIFA'YA dava açtı.

Pandemi döneminde oyuncu ile kulüp arasındaki itilaflarda FIFA'nın kulüplerin yanında olma yaklaşımı sarı lacivertlilerin en büyük kozu olacak.

Max Kruse sözleşmesini pandemi dönemindeki alacaklarını alamadığı gerekçesiyle tek taraflı feshederek FIFA'ya Fenerbahçe'yi şikayet etmişti.

Pandemi döneminden önce oyuncularına borcu bulunmayan sarı lacivertlilerin kadrosunada yer alan oyuncularına sunduğu maaş indirimi opsiyonlarına Alman futbolcu hiçbir şekilde yanıt vermemişti.

32 yaşındaki futbolcu bir süre önce Alman Bundesliga ekibi Union Berlin takımı ile sözleşme imzalamıştı.

Ruhnert: "Oynamasında sıkıntı yok"

Öte yandan Union Berlin'in Sportif Direktörü Oliver Ruhnert, Kruse'nin transferiyle ilgili olarak gerekli başvurularını yaptıklarını açıkladı. Ruhnert, "FIFA'nın transfer sistemine gereken tüm belgeleri yükledi. Bu dakikadan sonra artık Max Kruse'yi oynatmak istiyoruz. Şu anda oynamaması için bir sebep ya da baskı unsuru yok" açıklamasını yaptı.

BZ-Berlin'e açıklama yapan bir FIFA yetkilisi ise, "Transferle ilgili olarak tüm dökümanlar tamamlanmadı" diyerek Kruse ile ilgili durumu anlattı. (Kruse futbol oynayabilecek mi?)

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.