Fenerbahçe, ÇBK Mersin maçında kural hatası yapıldığı gerekçesiyle TBF'ye başvurdu

İsa Kethüda
14.09.2023 - 13:38 | Son Güncellenme: 14.09.2023 - 13:44

Son dakika haberleri... Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı, ÇBK Mersin maçında kural hatası yapıldığı gerekçesiyle TBF'ye başvurduğunu açıkladı.

Fenerbahçe, ÇBK Mersin maçında kural hatası yapıldığı gerekçesiyle TBF'ye başvurdu

AJANSSPOR-HABER

Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı, ÇBK Mersin maçında kural hatası yapıldığı gerekçesiyle Türkiye Basketbol Federasonu'na (TBF) başvurduğunu duyurdu.

Fenerbahçe, ÇBK Mersin ile karşılaştı

Kulüpten yapılan açıklamada, "Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımımız, 13 Eylül Çarşamba akşamı ING Kadınlar Basketbol Süper Ligi ilk hafta maçında ÇBK Mersin ile karşılaştı.

ÇBK Mersin Takımının TBF’nin Sözleşmeli Basketbol Ligleri Yönetim Esasları Talimatı 78.1 maddesi gereğince “takımlar resmi müsabaka kadrolarında ülkemiz ümit, genç veya yıldız takımlarından yetişmiş olan en az 7 sözleşmeli basketbolcuya yer vermek zorundadır. 

İlgini Çekebilir
Fenerbahçe maçında skandal hata! Kazandığı halde mağlup sayılabilir
Habere Git

Yedi sözleşmeli oyuncudan biri en az 22 yaş veya altında olmalı

Bu yedi sözleşmeli basketbolcudan en az birisinin 22 yaş veya altındaki bir basketbolcu olması zorunludur.” kuralı doğrultusunda 22 yaş altı bir oyuncuya kadrosunda yer vermemesi nedeniyle kural hatası yaptığı tespit edilmiş, gerekli itirazlar derhal yapılmıştır. 

Fenerbahçe, Türkiye Basketbol Federasyonu’na başvura bulundu


Süreci yakından takip eden Kulübümüz, gereken prosedürleri yerine getirerek bu durum ile ilgili Türkiye Basketbol Federasyonu’na başvuruda bulunmuştur" ifadelerine yer verildi. 

İlgini Çekebilir
Buruk'tan olay sözler: "G.Saray'ı karıştırmak için çok büyük bir çaba var"
Habere Git
bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler