Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, PFDK'ye sevk edildi

İsa Kethüda
20.02.2024 - 21:41 | Son Güncellenme: 20.02.2024 - 21:55

Son dakika haberleri. Süper Lig takımlarından Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Detaylar.

Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, PFDK'ye sevk edildi

AJANSSPOR-HABER

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, tedbirsiz olarak Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na (PFDK) sevk edildi.

TFF'den yapılan açıklamada, "BURAK ÇAĞLAN KIZILHAN’ın(Fenerbahçe A.Ş. Kulübü İdarecisi) müsabaka sonrası kulüp resmi sosyal medya hesabında (youtube) yayınlanan beyanlarında yer alan “hakem ve diğer müsabaka görevlileri hakkında açıklamalar” nedeniyle Futbol Disiplin Talimatı’nın 38. maddesi uyarınca tedbirsiz olarak PFDK'ya sevkine karar verilmiştir" ifadelerine yer verildi. 

Burak Kızılhan'dan zemin ve hakem kararları açıklaması

Fenerbahçe Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan, Çaykur Rizespor maçının ardından zemin ve hakem kararları hakkında kulüp resmi internet sitesine açıklamalarda bulunmuştu.

Kızılhan açıklamalarında şu ifadeleri kullanmıştı:

“Çok önemli bir 3 puanı hanemize yazdırdık. 90 dakika boyunca yağmur dinmedi. Taraftarlarımız susmadı. Önce büyük Fenerbahçe taraftarını canıgönülden tebrik ediyorum. Takımımız çok ciddi bir mücadele verdi. Saha şartlarını hep beraber gördük. Hocamızı, takımımızı tebrik ediyorum. Çok önemli bir 3 puan almış olduk.

İlgini Çekebilir
Ankaragücü ve F.Bahçe'den Icardi açıklaması: "PFDK'ye sevk edilecek mi?
Habere Git

Stat zeminleri hakkında hızlıca bir şeyler söylemek istiyorum. Şu an Türkiye’deki statların zeminlerinin ne kadar kötü olduğu gün gibi aşikar. Neredeyse gündemde sadece bu konuşuluyor son günlerde. Çaykur Rizespor’un stadının zemininin çok kötü olduğunu biliyorduk. Tabii ki yağmur da bastırdı, zemin daha da ağırlaştı. Ama biz bunu diğer takımlar gibi hiçbir zaman bir pazarlık unsuru yapmadık, bunu gündeme taşımadık. Delikanlı gibi çıktık, mücadelemizi verdik, 3 puanı da aldık.

Bundan sonra 12-13 hafta kaldı. Artık her hafta bir final olacak. O yüzden TFF’nin özellikle maçlarla, statlarla ilgili verdiği kararları çok yakından takip edeceğiz. Biz nasıl bu şartlarda bundan daha kötü bir zemin olduğunu düşünmüyorum, o yüzden bu akşam oynadığımız zeminden bahsediyorum. Biz nasıl oynadıysak her takım çıkacak, mücadelesini verecek ve oynayacak. Bu kadar basit.

"Hakemin vermiş olduğu kararların neredeyse çoğu, hepsi rakip takım lehine"

Son olarak hakeme değinmek istiyorum. Bu akşam hep beraber izledik, tüm kamuoyu da gördü. Hakemin vermiş olduğu kararların neredeyse çoğu, hepsi rakip takım lehine. Verilen, verilmeyen kartlar, kırmızı kartlar, faul pozisyonları tamamen rakip takım lehine verilmiş durumda. Golden önce çok net bir şekilde Tadic’in omzuna basıyor, hiçbir reaksiyon yok. Szymanski’ye yapılan faulde gösterilmeyen kırmızı kartı olacak iş değil. Çok net, Arda Kardeşler’in zaten Fenerbahçe ve camiayla ilgili bugüne kadar yapmış oldukları veya vermiş olduğu kararlar çok net. Bu çok açık bir şekilde bellidir ki Türk futbolunun Arda Kardeşler ve benzer hakemlerden kurtulması gerekiyor. Tekrardan takımımızı tebrik ediyorum.”

İlgini Çekebilir
VAR kayıtları açıklandı
Habere Git
Senin için hazırladığımız haberler