Fenerbahçe Depremzedeler İçin 4 Tır Yardım Yolladı

Akın Ungan
07.02.2023 - 22:00 | Son Güncellenme: 07.02.2023 - 22:17

Kahramanmaraş merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremin ardından Fenerbahçe yardım kampanyası başlattı. Sarı-lacivertli kulüp bölgeye 4 tır yardım gönderdi.

AJANSSPOR HABER

Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da deprem sonrası oluşan yıkım için tüm Türkiye birlik oldu. Fenerbahçe de afet bölgesinde bulunan vatandaşlar için Kadıköy Belediyesi ile koordineli olarak Afet Bölgesi Yardım Kampanya’nı başlattı.

4 tır afet bölgesine gitti

Vatandaşlar ve taraftarlardan gelen yardımlar ile 4 yardım tırı afet bölgesine gönderildi. İrfan Can Kahveci, Mert Hakan Yandaş, Eda Erdem Dündar, Olcay Çakır Turgut, Melih Mahmutoğlu ve Samet Geyik gibi birçok sarı-lacivertli isim kampanyaya destek verdi.

Yandaş: "Mümkün olursa deprem bölgesine gitmeyi düşünüyorum"

Fenerbahçe’nin 28 yaşındaki orta saha oyuncusu Mert Hakan Yandaş da kulübünün yardım kampanyasına destek veren isimlerdendi. Deprem hakkında konuşan ve başsağlığı dileyen Yandaş şunları söyledi: “Vatanımıza, milletimize başsağlığı diliyorum. Yakınlarını kaybedenlere sabır, enkaz altında olanlara, yakınlarını enkaz altından çıkarmaya çalışanlara da Allah yardım etsin. Dualarımız onlarla, elimizden hiçbir şey gelmiyor"

Yandaş, "Canımız çok sıkkın. Elimizden bir şey gelmemesi daha üzücü. Ne yapabilirsek yapmaya çalışıyoruz ama orada bulunan yakınlarımızla konuşuyoruz, durum gerçekten vahim. Allah milletimizin yardımcısı olsun. Elimizden gelen ne varsa yapmaya her zaman hazırız. Keşke onlara sahada yardımcı olabilsek. Bu mümkün olursa gitmeyi de düşünüyorum. Çok üzgünüz" dedi.

Eda Erdem Dündar: "Burada inanılmaz bir seferberlik var"

Fenerbahçe’nin depremzedeler için başlattığı kampanyaya destek veren isimler arasında Fenerbahçe Opet Kadın Voleybol Takımı kaptanı Eda Erdem Dündar da vardı. Açıklamasında yaşanan depremin ardından çok üzgün olduğunu söyleyen Eda Erdem Dündar, hayatını kaybeden vatandaşlarımıza başsağlığı diledi.

Dündar konuşmasına şu sözlerle devam etti: "Hava şartları ne yazık ki çok kötü. İnşallah en kısa sürede enkaz altından çıkarılabilirler. Hepimizin önceliği depremin yaralarını sarmak. Biz de elimizden geldiğince yardım etmeye çalışıyoruz. Kulübümüze de bu imkânı bize sağladığı için çok teşekkür ediyoruz"

Fenerbahçe Opet kaptanı, “Burada inanılmaz bir seferberlik var. Gözlerim doldu. Üzüntülü bir süreç yaşıyoruz ama inşallah bunu da atlatacağız. Sahada çalışan tüm kurtarma ekiplerine de teşekkür ediyoruz. Umarım bir an önce enkaz altındaki vatandaşlarımızı da kurtarabilirler ve yaraları sarmaya başlayabiliriz. Türkiye olarak eminim herkes yardım için elinden geleni yapıyor. İnşallah en kısa sürede süreci atlatmaya çalışacağız" dedi.

Olcay Çakır Turgut: "Gün birlik olma günü"

Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Voleybol Takımı kaptanı Olcay Çakır Turgut deprem hakkında yaptığı açıklamada yardım merkezindeki herkesin birlik olduğunu şu sözlerle vurguladı: “Acımız çok derin. Söylenebilecek çok fazla bir şey yok. Gün birlik olma günü ve burada herkes birlik olmuş durumda. Elimizde geldiğince yardımcı olmak için bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Kalbimiz, dualarımız deprem bölgesindeki vatandaşlarımızla birlikte. Herkese çok geçmiş olsun. Milletimizin başı sağ olsun"

Melih Mahmutoğlu: "Bir ihtiyaç varsa sonuna kadar yapacağız"

Fenerbahçe’nin depremzedeler için başlattığı kampanyaya destek veren Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı kaptanı Melih Mahmutoğlu ise yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Kelimeler kifayetsiz kalıyor. Çok büyük bir acı yaşıyoruz ülkece. Çok yakın arkadaşlarım, dostlarım orada. Elimizden geldiğince yardım etmeye geldik. Bir ihtiyaç varsa sonuna kadar yapacağız. Maalesef kötü haberler alıyoruz ama inşallah bu haberler bir an önce son bulur. Oralara yardım etmek gerekiyor. Özellikle Hatay maalesef çok kötü durumdaymış"

Melih, "Ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum, geride kalanlara da sabır. Enkaz altında olan insanlar için de dua ediyoruz. Bir an önce yardımın oraya gitmesi gerekiyor. Tabii ki kolay değil. Çok acı. Allah bizlere sabır versin. Halkımız buraya büyük yardım getiriyor. Hepsinden Allah razı olsun. Elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız" dedi.

Cenk Renda: "Yastayız"

Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı menajeri Cenk Renda ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Milletimizin başı sağ olsun. Yastayız. Enkaz altındaki vatandaşlarımızın bir an evvel kurtulması için dua ediyoruz. Milletimize takımım adına başsağlığı diliyorum. Hepimiz buradayız. Kulübümüz her şeye önderlik yapıyor. Burada da önderlik yapıyoruz. İnşallah bunları bir an evvel deprem bölgesine ulaştırırız. Çok üzgünüz. İnşallah bir an evvel atlatır ve yaralarımızı sararız"

Senin için hazırladığımız haberler